“TTT Rīga” sagrauj Babkinas pārstāvēto “Canik” 0

Latvijas spēcīgākais sieviešu basketbola klubs “TTT Rīga” Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa mačā ceturtdien ar rezultātu 98:62 (22:9, 34:20, 12:12, 30:21) sagrāva latviešu saspēles vadītājas Elīnas Babkinas pārstāvēto Samsunas “Canik” vienību.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Rezultatīvākā rīdziniecēm ar 21 punktu bija pieredzējusī Gunta Baško-Melnbārde, 20 punktus sameta amerikāniete Sidnija Kārtere, lietuviete Ģiedre Paugaite guva 18 punktus un savāca 11 bumbas zem groziem, bet amerikāniete Aiša Sazerlenda izcēlās ar 15 punktiem.

Tikmēr Babkina 35 nospēlētajās minūtēs guva desmit punktus, trāpot trīs no deviņiem divpunktu metieniem un visus četrus soda metienus, bet trīs viņas tālmetieni lidoja grozam garām. Tāpat latviete izpildīja piecas rezultatīvas piespēles un pieļāva četras kļūdas.
Rezultatīvākā “Canik” vienībā ar 17 punktiem bija Ešaja Mērfija.

Jau pirmajās četrās minūtēs “TTT Rīga” izvirzījās vadībā ar 10:0 un turpinājumā pretiniecēm vairs neļāva iesaistīties cīņā par uzvaru. Pēc pirmās ceturtdaļas mājinieces bija priekšā ar 22:9, bet otrajā jau vairākas reizes sasniedza arī 20 punktu pārsvaru, un puslaiks noslēdzās ar 56:29, turklāt divi tālmetieni tika realizēti pēdējā pusminūtē.
Otrajā puslaikā cīņas gaita nemainījās un Latvijas čempiones pretiniecēm neatstāja cerības uz panākumu.

Vēl vienā šīs apakšgrupas trešās kārtas cīņā vēl trešdien latviete Kristīne Vītola guva 14 punktus, palīdzot citai Turcijas vienība Stambulas “Galatasaray” izbraukumā ar 73:58 pieveikt Novosibirskas “Dinamo” no Krievijas.

Pēc trim kārtām ar trim uzvarām C apakšgrupas līdere ir “Galatasaray” komanda, tai ar divām uzvarām seko “TTT Rīga”, kamēr viena uzvara ir “Dinamo” kontā, bet bez uzvarām sezonu turpina “Canik”.

Jauno Eirokausa sezonu “TTT Rīga” atklāja ar zaudējumu 66:77 “Galatasaray”, bet pirms nedēļas ar 78:59 uzvarēja Novosibirskas “Dinamo”.