Turcijas karogs
Turcijas karogs
Foto: LETA/REUTER

Turcijā piespriež cietumsodus 18 juristiem, kas apsūdzēti terorismā 0

Pievieno LA.LV

Tiesa Turcijā trešdien piesprieda ilgus cietumsodus 18 juristiem, kas apsūdzēti terorismā, informēja interneta laikraksts “Diken” un cilvēktiesību organizācija “Amnesty International”.

Kokteilis
Esi vērīgs! Rīt, 18. aprīlī, četri zodiaka zīmju pārstāvji saņems īpašas zīmes no Visuma
TV24
“Mums būs jākaro!” NATO darbinieks Mirbahs caur puķēm nerunā un atklāj skaudro patiesību
Tramps asi kritizē “bezjēdzīgo” NATO pēc Hormuza šauruma atvēršanas: “Turaties pa gabalu!”
Lasīt citas ziņas

Selčukam Kozaačli, kurš bija vadījis tagad slēgto Progresīvo juristu apvienību (CHD), tika piespriests 11 gadu un trīs mēnešu cietumsods. Viņš 2017.gadā tika aizturēts par teroristiskas organizācijas vadīšanu un dalību tajā.

CHD bija organizācija, kas cīnījās par aizturēto tiesībām un bija pret viņu spīdzināšanu. Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana valdība slēdza šo organizāciju 2016.gada novembrī, veicot represijas pēc 2016.gada jūlijā notikušā puča mēģinājuma.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šādi pasākumi, tai skaitā žurnālistu un augstskolu mācībspēku aizturēšanas un tīrīšanas civildienestā un armijā, tika veikti saskaņā ar ārkārtas stāvokli, kas tika izsludināts pēc šī puča mēģinājuma un ilga divus gadus.

Tiesa Silivri pilsētā uz rietumiem no Stambulas 17 citiem neatkarīgajiem juristiem piesprieda cietumsodus no trim gadiem un viena mēneša līdz 18 gadiem un trim mēnešiem, ziņoja “Diken”.

Viņi visi tika apsūdzēti kā galēji kreisās Revolucionārās tautas atbrīvošanas partijas-frontes (DHKP-C) biedri vai līderi. Turcija šo partiju ir atzinusi par teroristu grupējumu.

“Šodien notikušās notiesāšanas ir taisnības izkropļojums un vēlreiz demonstrē politiskā spiediena izkropļoto tiesu iestāžu nespēju spriest taisnīgu tiesu,” sacīja “Amnesty International” pārstāve Milena Bujuma, kas novēroja šo tiesas sēdi.

“Nav nekāds pārsteigums redzēt, ka juristi, kas ir veltījuši savu dzīvi apsūdzēto tiesību aizstāvēšanai, paši tiek pakļauti tiesas procesam ar lieliem trūkumiem,” piebilda Bujuma, nosaucot šo tiesisko vajāšanu par “politiski motivētu”.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.