Publicitātes foto

Universitāte ir īstā vieta ilgtspējības attīstīšanai 2

3. decembra vakarā plkst. 21.00 TV24 ēterā būs skatāma raidījuma “Alma Mater” otrā sērija. Tajā raidījuma vadītājs Māris Zanders sarunā ar Latvijas Universitātes (LU) Administrācijas vadītāju Andri Sarnoviču un LU Ekopadomes priekšsēdētāju Renāru Kairi spriedīs par universitātes ilgtspējīgas attīstības mērķiem un nupat izziņotās universitātes konsolidācijas ietekmi uz tiem.

Reklāma
Reklāma
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm 53
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro 43
Lasīt citas ziņas

“Runājot par attīstību, ir svarīgi saskatīt universitātes lomu arī plašākā kontekstā. Būtiski, ka izvirzītos mērķus spējam sasniegt ne tikai šodien, bet arī rīt, un ir skaidrs, ka universitāte pastāvēs un turpinās attīstīties. Kādu iespaidu tā atstās uz sabiedrību un vidi? Kāda attieksme sabiedrībā veidosies pret ilgtspējības vērtībām? – universitāte ir īstā institūcija, kurai ar to ir jānodarbojas. Savā ikdienā mēs darām visu, lai ikvienam ar augstskolu saistītajam sabiedrības loceklim parādītu, ka mēs par ilgtspējību ne tikai domājam un runājam, bet to arī praktizējam,” iezīmē Andris Sarnovičs. “LU konsolidācija ir demokrātisks process, kurā ir iesaistīta un uzklausīta ļoti plaša sabiedrības daļa. Būtiski uz struktūru raudzīties kā uz instrumentu, kuram ir daudz potenciāla ilgtspējīgai attīstībai un izaugsmei.”

“Ilgtspējības jautājumos LU ir kļuvusi par iniciatoru pārmaiņām sociālajā, ekonomiskajā, cilvēktiesību, vides un ekoloģijas aspektu jomās, un šīs iniciatīvas iekļaujam universitātes pamatdarbībā. Universitāte šajos jautājumos ir kā “bāka”, kuras uzdevums ir nevis būt teoriju izplatītājam, bet aktīvi veidot vispārēju izpratni. LU savā būtībā ir viens no mazākiem lokiem, kas ietilpst daudzos plašākos – Apvienoto Nāciju Organizācijā, Eiropas Savienībā, Latvijā, augstskolu aliansēs. Iekšējā augstskolas konsolidācija ir loģisks ieguvums darbam ar LU Ekopadomes kompetencē esošajiem jautājumiem,” raidījumā skaidro Renārs Kairis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Diskusiju raidījuma “Alma Mater”, kas tapis sadarbībā ar LU, mērķis ir skatīt augstākajā izglītībā aktuālos tematus – augstskolu reformu, strukturālos izaicinājumus, identificēt “klupšanas akmeņus” un kopīgiem spēkiem meklēt atbildes uz dažnedažādiem ar augstāko izglītību un universitāti saistītiem jautājumiem. Raidījums TV24 ēterā skatāms katru otro svētdienu plkst. 21.00 ar atkārtojumu trešdienās plkst. 15.00 un ceturtdienās plkst. 11.00.

Pirmajā raidījumā, kas ēterā bija skatāms 19. novembrī, LU Padomes priekšsēdētājs Ivars Kalviņš un LU Senāta priekšsēdētāja Dace Balode diskutēja par LU rektora vēlēšanās un citiem aktuāliem tematiem. Raidījuma ierakstu var noskatīties XTV.lv arhīvā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
TV24
Parādnieks ir kategorisks: “Pabalsti nav tāpēc, lai laistu pasaulē bērnus, bet pabalsti ir tāpēc, lai varētu atļauties bērnu!”
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Krievija aktīvi vervē algotņus trūcīgajās pasaules valstīs. Okupētajās teritorijās apmāca Kubas un Nepālas algotņus
TESTS. Izpildi testu, un mēs centīsimies uzminēt, kurā zodiaka zvaigznājā esi dzimis