Latvijā
Rīga

Urbanovičs: “Saskaņa” neatbalstīs likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Lūka/LETA

“Saskaņa” neatbalstīs likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu, jo vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) nav konstatējis likumā minētos pārkāpumus, pēc kuriem var atlaist pašvaldības domi, aģentūrai LETA skaidroja “Saskaņas” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Rīgas domes atlaišanas rosināšana tiek pamatota ar iedomātiem ieganstiem, uzskata Urbanovičs.

Vaicāts par pārmetumiem atbilstošas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas nenodrošināšanā, politiķis pauda uzskatu, ka pašreizējo situāciju atkritumu apsaimniekošanas jomā esot izraisījusi nevis Rīgas dome, bet Konkurences padome, apturot pašvaldības plānus.

Savukārt ārkārtas situācijas ieviešanu atkritumu jomā rosināja Vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministrija, līdz ar to drīzāk būtu jāatlaiž VARAM, norādīja “Saskaņas” frakcijas vadītājs.

Taujāts, vai bez balsošanas pret likumprojektu partija izmantos vēl kādas no opozīcijas iespējām, lai iebilstu šim likumprojektam, Urbanovičs norādīja, ka par šo jautājumu vēl jāspriež.

Jānis Urbanovičs.
Foto: Evija Trifanova/LETA

“Saskaņa” neatbalstīs arī likuma grozījumus, kas ļautu Rīgas domi ārkārtas vēlēšanās ievēlēt uz ilgāku termiņu par ierastajiem četriem gadiem, pastāstīja politiķis. Viņš uzsvēra, ka šādi likuma grozījumi, kas neesot pamatoti nedz ar Satversmi, nedz citiem likumiem, ir liela visatļautība no koalīcijas puses.

“Saskaņas” vadītājs pauda, ka tā esot valdību veidojošo partiju tradīcija pielāgot likumus savām iecerēm, kā ienāk prātā.

Vaicāts par to, vai iespējamo ārkārtas vēlēšanu gadījumā “Saskaņa” varētu atkārtoti startēt kopā ar partiju “Gods kalpot Rīgai”, Urbanovičs norādīja, ka, viņa ieskatā, tāda iespēja nepastāv. Oficiāli lēmumi saistībā ar iespējamām vēlēšanām vēl nav pieņemti.

Kā ziņots, VARAM nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu, jo ministrijas ieskatā vietvara jau otro reizi neesot spējusi izpildīt vienu no pašvaldības autonomajām funkcijām – nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

LA.LV Aptauja

Vai piekrīti VARAM nostājai, ka Rīgas dome būtu jāatlaiž?

  • Jā, piekrītu un atbalstu.
  • Nē, nepiekrītu VARAM.
  • Nezinu, Rīgas domē viss iet kā pa celmiem...
  • Es zinu tikai to, ka nevēlos iet uz ārkārtas RD vēlēšanām, jo tie atkal ir lieki izdevumi un laika patēriņš.

Ministrs Juris Pūce (AP) piektdien speciāli sasauktā preses konferencē paziņoja, ka VARAM ir izstrādājusi likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu, kurš šodien tiks izsūtīts saskaņošanai, lai pēc tam to iesniegtu izskatīšanai Ministru kabinetā.

Par Rīgas pašvaldības ārkārtas vēlēšanu datumu likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februāris, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts.

Saistītie raksti
Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz Rīgas domē iecelt pagaidu administrāciju.

Rīgas domē kopumā strādā 60 deputāti. Pašreizējā sasaukumā domē ir ievēlēti pārstāvji no sešiem politiskajiem spēkiem – partijas “Vienotība”, “Latvijas attīstībai”, “Saskaņa”, “Gods kalpot Rīgai”, Jaunās konservatīvās partijas un nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Tukuma novadā miris vīrietis, kuram logu ražotnē uzkrita stikla loksnes 2
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Saskaņietis” Ločmelis neplāno mainīt viedokli un parakstīties par Burova atlaišanu
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
AM plāno daļu no bruņutehnikas pārvietot uz Vidzemi
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
FOTO. Levits Davosā uzsver Latvijas “zaļumu”
18 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Deva goda vārdu, bet uzmeta – Elbakjans paver LBS prezidenta vēlēšanu aizkulises 1
1 stunda
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Viens meta ar alus pudeli, otrs – aizstāvējās un iedūra kaklā nazi…
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Daugaviņš turpina gūto vārtu sēriju, bet “Spartak” zaudē
35 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Lavrovs un Šoigu saglabā amatus jaunajā Krievijas valdībā
1 stunda