
Ušakova un Amerika partijas lems par kopīgu startu Rīgas domes vēlēšanās 0
Rīgas mēra Nila Ušakova vadītā apvienība “Saskaņas centrs” (SC) un vicemēra Andra Amerika vadītā partija “Gods kalpot Rīgai” (GKR) rīt, 2.oktobrī, lems par kopīgu startu 2013.gadā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.
Kā aģentūrai LETA pastāstīja Ušakova preses sekretāre Anna Kononova, abu partiju frakcijas tiksies rīt plkst.11, lai pieņemtu galīgo lēmumu.
Deputāti arī aicinās politiskos spēkus izvirzīt Ušakovu par Rīgas domes priekšsēdētāja amata kandidātu un Ameriku par Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka kandidātu.
Rīgas domē koalīciju ar pārliecinošu vairākumu patlaban veido 24 domnieki no Ušakova vadītā SC un 12 nu jau likvidētās partijas LPP/LC deputāti, kas tagad domē pārstāv Amerika jaundibināto reģionālo partiju GKR. Koalīciju parasti atbalsta arī divi SC pametušie deputāti.
14 “Vienotības” deputāti un astoņi “Demokrātiskie patrioti” Rīgas domē darbojas opozīcijā. “Demokrātisko patriotu” frakcija domē izveidojās no vairākiem “Pilsoniskās savienības” deputātiem, kas neatbalstīja partijas pievienošanos “Vienotībai”.
Ušakovs un Ameriks iepriekš vairākkārt paziņojuši, ka plāno Rīgas domes vēlēšanās piedalīties ar vienotu sarakstu.