Roberts Ozols glābj pēc Mohameda Eljunusi sitiena un tūdaļ dabūs triecienu pa galvu no Anglijas premjerlīgas vienībā “Southampton” spēlējošā pussarga ceļgala.

Latvijas futbola izlase gatavojas spēlei Gibraltārā 1

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Lāčplēša dienā televīzijā rādīja filmu “Nameja gredzens”, kuras scenārija autori stāstā par drosmīgajiem zemgaļu ļaudīm ietver arīdzan tēzi, ka no tiem reiz bijās pat varenie vikingu iekarotāji. Viņdien, viesojoties pie vikingu pēctečiem, Latvijas futbola izlase nodemonstrēja akurāt šādu raksturu – varens 0:0 Oslo pret Norvēģiju, kam līdz ar to krasi samazinājušās izredzes pēc 24 gadu pārtraukuma spēlēt Pasaules kausā.

Spēles pirmo pusstundu laukumā ritēja līdzvērtīga spēkošanās, pirmos reālos draudus sestajā minūtē izveidoja latvieši, pēc Al­vja Jaunzema sitiena bumbai lidojot nedaudz garām vārtiem. Vēlāk divas reizes vārtsarga laukuma tuvumā pie sitiena tika Roberts Uldriķis. Sākot ar pirmā puslaika izskaņu, norvēģu spiediens arvien auga un mājinieki uzbruka no bīstamām pozīcijām, taču bez rezultāta. Mača galvenais varonis – vārtsargs Roberts Ozols, kurš pēc sadursmes pārsita pieri, taču palika laukumā, vairākas reizes glābjot Latvijas izlasi. Pēcāk slimnīcā viņam uzliktas piecas šuves, bet būšot gatavs arī cikla pēdējam mačam rīt viesos pret Gibraltāru.

“Esmu apmierināts ar komandas sniegumu un paš­atdevi,” teica Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs. “Pirmkārt, mūsu uzdevums bija veidot pietiekami kompaktu bloku aizsardzībā, neļaut spēlēt starp līnijām caur centrālo zonu. Kamēr mūsu uzbrucēji bija pietiekami svaigi un mobili, viņi tika galā ar uzdevumu radīt spiedienu uz pretiniekiem. Mums nedaudz pietrūka, it sevišķi otrajā puslaikā, kad zuda spēki, pietiekami kvalitatīva pretspēle. Pēc spēles ģērbtuvē teicu: “Parasti neizceļ konkrētus spēlētājus, bet gan komandu, taču šoreiz vēlos izcelt tieši Robertu [Ozolu].” Viņa palikšana spēlē deva emocionālu pacēlumu.”

Latvijas izlase ar trim neizšķirtiem pret spēcīgākām komandām ietekmējusi vietu sadali grupas augšgalā, latviešus un īpaši Ozolu slavē Turcijā. Svarīgi cikla labo pēcgaršu nesabojāt rīt pret pastarīti Gibraltāru. Rīgā viņi tika pieveikti ar 3:1, uzvaras vārtus 85. minūtē iesitot Vladislavam Gutkovskim. Vēl otrdien Nīderlande uzņems norvēģus, bet turki viesosies Melnkalnē.

Rezultāti. FUTBOLS

PK KVALIFIKĀCIJA. G grupa

* Norvēģija – Latvija 0:0.

* Melnkalne – Nīderlande 2:2 (0:1), Vukotičs, Vujnovičs; Depajs 2.

* Turcija – Gibraltārs 6:0 (3:0), Akturkoglu, Dervišoglu 2, Demirals, Dursuns, Muldurs.