Laukos
Dārzeņi un augļi

Uz veikala “Stockmann” jumta izvieto septiņus bišu stropus0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Shutterstock

Šogad, sākot ar 15. jūniju Rīgā, uz universālveikala “Stockmann” jumta izvietotas septiņas bišu saimes, informēja veikala vadītāja Dace Goldmane.

Biškopjiem Jānim Šnikvaldam un Arturam Balandiņam piederošie bišu stropi izvietoti uz ēkas jumta, iepretim “Stockmann” piektā stāva darbinieku birojam.

Tiek plānots, ka sezonas beigās bites būs ievākušas ap 350 kilogramiem garda medus no Rīgas parkiem.

Kā norādīja Goldmane, pilsētas biškopība nav modes lieta, bet gan viens no zaļās domāšanas indikatoriem, veids, kā vēl vairāk ļaut dabai ienākt pilsētā. “Rūpes par kvalitatīvu un veselīgu vidi sasaucas ar ilgtspējas risinājumiem, kurus “Stockmann” aktīvi ievieš sabiedrības ikdienas dzīvē,” norādīja veikala vadītāja.

Bites aprūpēs to saimnieks biškopis Arturs Balandiņš un Jānis Šnikvalds. Lai to veiktu, biškopjiem būs jādodas uz ēkas 5.stāvu un jāiziet uz jumta. Līdz šim biškopībā nav novērtēts pilsētas potenciāls kaut zināms, ka pilsētvide ir brīva no intensīvajā lauksaimniecībā izmantoto pesticīdu atliekvielām. Pilsētā ir arī mazākas temperatūras svārstības, kas tīk bitēm.

Turklāt Rīga ir izteikti zaļa pilsēta ar ziedošiem kokiem parkos un krāšņām puķu dobēm, jūnijā un jūlijā pilsētā zied liepas un daudzi košumkrūmi.

Universālveikals “Stockmann” Latvijā darbojas kopš 2003.gada. “Stockmann” iekļauts Somijas koncernā “Stockmann Group”, kas darbojas kopš 1862.gada.

Publicitātes foto.

Foto: Viens no stropiem, kas izvietots uz “Stockmann” jumta Rīgā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
Brīvs no “LGBT ideoloģijas” – “brīvs” no Eiropas naudas? Pirmo reizi līdzekļu piešķiršana saistīta ar Eiropas pamattiesību ievērošanu
30 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Jaunais koronavīruss atgriezies četros novados, bet divos konstatēts pirmo reizi
40 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Jaunā paaudze kopumā kļūst aizvien kreisāka. Publicists Vents Zvaigzne par sabiedrības izaicinājumiem Latvijā un Eiropā 2
Intervija 4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Tikai 6% iedzīvotāju prot peldēt, sabiedrības peldētprasme ir absolūti nepietiekama.” “Peldēt droši” dibinātāja par skarbo realitāti
1 stunda
LA
LA.LV
Pasaulē
Kā romantisks kāzu video pārvērtās par Beirūtas sprādziena liecību
6 minūtes