Aļona Ostapenko (no labās) Austrālijā demonstrē lielisku sniegumu uzbrukumā, kas bija izšķirošais faktors uzvarā pār planētas septīto raketi Koko Gofu no ASV. Ostapenko pirmo reizi sasniegusi “Australian Open” ceturtdaļfinālu.

Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko turpina rādīt teicamu sniegumu 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?

Latvijas un Baltijas šī brīža labākā tenisiste Aļona Ostapenko turpina rādīt teicamu sniegumu sezonas pirmajā “Grand Slam” turnīrā, tiekot Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā. Līdz šim viņas labākais sniegums Melburnā bija trešā kārta, nu sperti divi soļi tālāk.

Pasaules ranga 17. rakete Ostapenko 1/16 finālā ar 6:3, 6:0 sagrāva ukrainieti Katerinu Baindlu (WTA 95.), kurai iepriekš trīs savstarpējos mačos bija zaudējusi. Savukārt astotdaļfinālā ar 7:5, 6:3 pieveikta 18 gadus vecā amerikāniete Koko Gofa, kura rangā ir augstajā septītajā vietā.

Abos mačos viens no izšķirošajiem aspektiem bija Aļonas jaudīgais uzbrukums – pret Baindlu viņa izpildīja 37 netveramus sitienus, kamēr pretiniece tikai sešus, pret Gofu šī attiecība bija 30 pret 21.

Tiesa, abās spēlēs rīdziniecei arī vairāk nepiespiesto kļūdu (27/8, 27/14), taču, ja uzbrukumā sokas, tad kļūdas tiek kompensētas. Mačā pret Gofu jāuzteic arī Ostapenko spēja precīzi nospēlēt izšķirošajos brīžos, jo viņa realizēja trīs no trim breikbumbām, kamēr amerikāniete tikai vienu no astoņām. “Cenšos saglabāt pozitīvu domāšanu un apzinos, ka man jāspēlē agresīvi. Ja arī netrāpu kādu sitienu iekšā, zinu, ka visu daru pareizi un nākamo trāpīšu. Spēlē pret Gofu man izdevās viņu pakļaut uzbrukuma spiedienam, kas ļāva izcīnīt uzvaru,” norāda Ostapenko.

Rīt ceturtdaļfinālā jātiekas ar Jeļenu Ribakinu no Kazahstānas, kura rangā ir 25. pozīcijā. Abām līdz šim bijušas divas savstarpējas cīņas vienspēlēs, abās uzvarējusi Ostapenko. Abas šogad Melburnā jau tikās dubultspēļu pirmajā kārtā, uzvaru svinot Ribakinai kopā ar neitrālo tenisisti Anastasiju Pavļučenkovu.

Ribakina pērn sensacionāli triumfēja Vimbldonas čempionātā, arī tagad rāda labu sniegumu, astotdaļfinālā negaidīti ar 6:4, 6:4 pārspējot planētas pirmo raketi Igu Švjonteku no Polijas. Tā būs raksturu cīņa, jo arī Ribakinas trumpis ir uzbrukums, bet jo īpaši serve.

“Nākamā pretiniece ļoti labi servē, taču man jāturpina demonstrēt uzbrūkošu spēli un jāizdara spiediens,” panākuma atslēgu ieskicē Ostapenko. Viņai šorīt bija arī jauktās dubultspēles mačs kopā ar spāni Vegu Ernandesu. Pretiniekos bija ar pirmo numuru izliktie Džuliana Olmoso no Meksikas un spānis Marselo Arevalo.