Medības
Pieredze

Uzmanību, krāpnieki! 200 eiro par medību iecirkni vietnē “ss.com”0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Kate Šterna

Komercmedības Latvijā ir augoša nozare. Vairākas kompānijas piedāvā savus pakalpojumus ārzemju vai Latvijas medniekiem, organizējot putnu, lielo pārnadžu un pat bebru medības. Peļņas iespējas daudziem šķiet vilinošas, taču piedāvājums ne vienmēr iekļaujas ētikas rāmjos.

Šis stāsts ir par kādu interesantu piedāvājumu Dienvidkurzemes reģionā, kas tika publicēts sludinājumu portālā “ss.com”.

Kāda mednieku kluba biedri pavisam nejauši uzgāja paziņojumu par medību platību nodošanu nomā tieši viņu kluba teritorijā. Apspriedušies, bet izrādījās, neviens neko par tādu pasākumu nav zinājis.

Sludinājumā tika piedāvātas plaša spektra medību iespējas konkrēta kluba platībās. Viss, kā pienākas: telefona numurs un cena – 200 eiro. Attapīgie mednieki zvanījuši un taujājuši par nosacījumiem, par platībām, kur būs medības un iespējamo medījumu.

Arvīds, kā sevi nodēvēja sludinājuma autors, kā tikšanās vietu nosaucis kādas mazpilsētas centrālo laukumu un solījis, ka par nosaukto summu varēšot medīt jebkuru dzīvnieku, kuru izdosies atrast.

Kopš brīža, kad mednieki uzgāja sludinājumu, pagāja četras dienas un jau bija pienākusi sestdiena. Dzinējmedību laikā medību namiņā daudz jokojuši un apsprieduši šo gadījumu. Nolēmuši kaut ko darīt lietas labā, bet svētdienas rītā sludinājums jau bija pazudis.

Raksta tapšanas laikā, ielūkojoties portāla sludinājumu sadaļā Medības, zveja, konstatēts cits tāda paša veida piedāvājums tikai nu jau Latgalē.

Sarunās ar medību sfēras varasvīriem kļuva skaidrs, ka šādi gadījumu nav bieži. Tomēr gadās, ka informācija par tiem nonāk pat līdz Valsts Meža dienesta (VMD) vadībai.

VMD Medību daļas vadītājs Valters Lūsis sacīja, ka par šādiem peļņas gūšanas pasākumiem ir dzirdēts. Kaut kur tie ir konkrēta kluba biedri, kuri vēlas izmantot pašiem piešķirtos savilcējus, lai nopelnītu. Citviet kāds šādu komercdarbību paplašina, pārkāpjot ne tikai kaimiņu kolektīva platību robežas, bet arī likumu. Ir mednieki, kuri izmanto kolektīva vadības labvēlību un brīvi pieejamos savilcējus, lai nomedītu pēc iespējas vairāk un pārdotu medījuma gaļu, gūstot labumu sev un nedaloties ar biedrību.

Jebkurā gadījumā ieteikums esot tikai viens. Pašiem medniekiem un klubu vadītājiem stingrāk jāuzrauga savas medību platības un biedru aktivitātes.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ME
Medības
Medības
Skaidrojam. Kādēļ ir pieņemts lēmums pārbaudīt katru mednieku kolektīvu? 2
5 dienas
LE
LETA
Medības
Lietuvā beigusies vilku medību sezona
Nedēļa
ME
Medības
Medības
“KPV LV”: ZM iecere palielināt maksu par medniecību var iznīcināt daļu mednieku kolektīvu 11
Nedēļa

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
No Vīgriezes līdz Cūkasdziesmai: izpētīti uzvārdi Kurzemē, Zemgalē un Sēlijā 1
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Zemestrīcē Turcijas austrumos vismaz 21 bojāgājušais, 1030 ievainoti
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Pēdējos trīs mēnešus Latvijā saule spīdējusi vidēji 2 līdz 6 stundas nedēļā
29 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
Gulbim neizdodas pārsteigt Monfisu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kopš kiosku demontāžas sākšanas konstatēti deviņi jauni nelegālas cigarešu uzglabāšanas gadījumi Centrāltirgū 1
4 stundas