Latvijā
Kriminālziņas

Uzturlīdzekļu nemaksātāja lietu nodot kriminālvajāšanas uzsākšanai0

Foto: pexels.com

Valsts policija (VP) pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par uzturlīdzekļu nemaksāšanu un nodevusi lietu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, portāls LA.LV uzzināja VP.

Pagājušā gada 23.septembrī VP Talsu iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par to, ka kāds vīrietis nepilda Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas lēmumu, ar kuru uzlikts par pienākumu apgādāt savus bērnus, dzimušus 2009. un 2012.gadā.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka vīrietis izvairījās apgādāt un dot uzturu bērniem, kas kā pienākums viņam uzlikts ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas lēmumu.

Laika posmā no 2019.gada janvāra beigām līdz 2019.gada septembrim vīrietis izvairījās apgādāt un uzturēt savus bērnus tīši, sistemātiski un ilgstoši nemaksājot uzturlīdzekļus, kaut gan būdams darba spējīga persona un periodiski ir bijis darba tiesiskajās attiecībās un guvis ienākumus.

Tā kā vīrietis uzturlīdzekļus nemaksāja, tad uzturlīdzekļus bērnu uzturam maksā Uzturlīdzekļu garantiju fonds. Uz iesnieguma saņemšanas laiku uzturlīdzekļu parāds fondam ar visiem aprēķinātajiem likumiskajiem procentiem bija aptuveni 1460 eiro.

Saistītie raksti

Tāpat vīrietis nebija noslēdzis vienošanos ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju par kārtību, kādā parādnieks veic uzturlīdzekļu un likumisko procentu maksājumus, tādējādi izdarot Krimināllikuma 170.pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu.

Vīrietim kriminālprocesā piemērots aizdomās turētā statuss.

VP atgādina, ka izvairīšanās no pienākuma uzturēt bērnu Krimināllikuma izpratnē ir tāds pats noziegums kā citi tajā minētie nodarījumi. Par izvairīšanos no tiesas nolēmuma vai kompetentas valsts institūcijas lēmuma pildīšanas, ar kuru uzlikts pienākums apgādāt savus vecākus, vecvecākus, bērnus, mazbērnus vai citas personas un dot tiem uzturu, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1990. gada 24. februārī. Lietuva iet pirmā
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
“RNP liftu lietā” aizdomas par sadārdzinātiem liftu remontiem un izkrāptiem miljoniem eiro
12 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Kādas bija medības padomju Latvijā 70. un 80. gados?
12 stundas

Lasītākie raksti

LA
LA.LV
Latvijā
Misāne pošas uz mājām, partijām patīk lieli uzpleči.”LA” nedēļas notikumu apskats
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Lauksaimnieki ar smago tehniku protestēs pret pievienošanu Valkai
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: JKP apsteidz citus
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
“TTT Rīga” atceļ braucienu uz koronavīrusa skarto Itāliju
1 stunda
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Kāpēc neizdevās vienoties par ES budžetu
55 minūtes