“Mammasdabas” spiningošanas čempionāta 2019 uzvarētāji Aivars un Māris Smilgas.
“Mammasdabas” spiningošanas čempionāta 2019 uzvarētāji Aivars un Māris Smilgas.
Foto: Aldis Sāvičs

Uzvar viens, iegūst visi 0

Ievu ziedēšanas laiks šogad sakrita ne tikai ar drēgnāka un lietaināka laika iestāšanos, bet arī ar “Mammasdabas” atklātā spiningošanas čempionāta pirmo posmu. Un tā sestdien, 11. maijā, ievziedu ieskautajā Kaņiera ezera laivu bāzē atklāšanas parādē stājās astoņpadsmit komandas.

LE
LETA
Ziņas
“Gaidīs līdz morgos būs pārslodze?”, “Drīz nebūs neviena seniora!”, “Divreiz trakāk kā Itālijā!” – soctīklotāji par kovida upuru rekordu 140
7 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Viņš jutās bezpalīdzīgs….”: princis Harijs esot bijis panikā, uzzinot, ka vecmāmiņa Elizabete II atrodas slimnīcā 19
9 stundas
IE
Ināra Egle
Ziņas
Pēc Zolitūdes traģēdijas Pavļuts neuzņēmās atbildību un krita visa valdība. Vai vēsture atkārtosies? 149
14 stundas
Lasīt citas ziņas

Var jau būt, ka laika maiņa bija samaitājusi plēsīgo zivju apetīti, bet dalībniekiem nācās likt lietā visu savu meistarību. Protams, pirmie lomu ailēs parādījās ieraksti par noķertajiem asariem, bet mazpamazām sāka pildīties arī līdaku ailes un noslēgumā pie zivīm un vērtīgiem punktiem tika gandrīz visi. Mārtiņš Kampāns un Dmitrijs Kručinskis no komandas “DM Team”, tikuši pie 71 centimetru garas zaļsvārces, uzspieda uz asariem, noķēra piecus strīpaiņus, no kuriem lielākais – 24 centimetri, un trešā vieta rokā gan.

Savukārt Roberts Nille un Toms Dzintarnieks no “Cleanful” gāja uz visu banku un tvarstīja līdakas. Taktika attaisnojās, un Roberts ar Toma palīdzību iedabūja laivā 94 centimetrus garu plēsoņu, puiši tai pievienoja vēl vienu 65 centimetrus garu zaļo un godam nopelnīja otro vietu, piedevām Roberts tika pie balvas par lielāko līdaku. Bet šo sacensību vecmeistari Māris un Aivars Smilgas no “Čuš” nodemonstrēja lielu meistarību un cīņas sparu, savām trim zaļsvārcēm pievienoja veselu duci asaru un kārtējo reizi pierādīja, ka arī čušam reizēm ir zelta vērte.

 

Otrais posms līdzīgs pirmajam

CITI ŠOBRĪD LASA

Tie “Mammasdabas” atklātā spiningošanas čempionāta dalībnieki, kuri uz Liel­auces ezeru patrenēties atbrauca jau piektdien, 17. jūnijā, izsportojās lieliski, jo zivis esot ņēmušas fantastiski, Raivis Dzenis ar komandas biedru Agni Tīfentālu (“Fisher”) no Tukuma teica, ka tik labu līdaku copi neesot sen redzējuši. Pāris stundu laikā vīriem laivā pabijušas septiņas līdakas, no kurām mazākā 54 centimetrus, bet lielākā virs 70, bet ieskaites punkti nāca smagi. Neskatoties uz to, ka ezera virsmu ņirbināja tīri žirgts vējiņš, var teikt, ka nestrādāja neviens Lielauces ezera iemītnieču iecienīts māneklis.

Pie “LVM” veicināšanas balvas par lielāko līdaku tika Artūrs Veidemanis (“Pils2”), trijnieka zemāko pakāpienu sasniedza Aigars Līdumnieks un Kaspars Grablovskis (“Komanda”), šo vīru kontā četras līdakas. Par vienu līdaku mazāk otrās vietas ieguvējiem Matīsam Rušam un Edgaram Kukutim (“Kubera”), bet par kārtējo pārsteigumu parūpējās Mārtiņš Kampāns un Dmitrijs Kručinskis (“DM Team”), kuri parādīja, ka Kaņierī izcīnītā trešā vieta nebija nejaušība, un ar piecām līdakām un trīs asariem godam nopelnīja augstāko Lielauces posma uzvarētāju pjedestāla pakāpienu.

 

Gulbīts mazs, bet zivju daudz

Gulbju ezers, kurš sacensību dalībniekus uzņēma divas nedēļas pirms Jāņiem, pierādīja, ka viņa seklumos mīt ne viena vien ievērības cienīga līdakmamma vai ducīgs asarpaps. Savukārt sacensību dalībnieki jau treniņu dienā pieteica sevi kā prasmīgus sportistus un lielākā šajā dienā noķertā līdaka bija 103 centimetrus gara. Bet visvairāk priecēja tas, ka zivis bija aktīvas, mānekļus ņēma droši un sparīgi un sacensību dienu iekrāsoja rozā cerību krāsā.

Stundas ritēja ātri, minūtes šaudījās gluži kā spāres virs ezera niedrēm, lomu lapa pildījās ar jauniem ierakstiem, un, lai arī šoreiz pie zivīm tika visas komandas, ne gluži visiem veicās tik raiti, kā bija iecerēts. Līderi divu posmu kopvērtējumā Mārtiņš Krampāns un Dmitrijs Kručinskis no “Dm Team” tā arī īsto atslēdziņu plēsoņu mutēm piemeklēt nespēja, ierindojās 11. vietā un noslīdēja uz trešo vietu kopvērtējumā.

Pie lielākās 69 centimetru garas līdakas tika Raivis Dzenis no “Fisher”, bet ar to nepietika, lai iekļūtu trijniekā. Krietni pacīnījās Māris Efners ar Jāni Gaborecu no “X-Fisher”, noķēra četras līdakas, četrus asarus, izcīnīja trešo vietu posmā. Ar stabilu sniegumu sevi pierādīja arī Māris un Aivars Smilgas no “Čuš”.

 

Dāsnā rīta stunda

Spirgts vējiņš saviļņoja pašā “Mammasdabas” sirdī esošās Tērvetes ūdenskrātuves virsmu, pamalē ausošās saules gaisma vārgi apspīdēja apkārtni, debesīs laiski peldēja mākonīši. Laika ap­stākļi viesa cerības uz lomu 26 vīru sirdīs, kuri priekšpēdējā augusta sestdienā, apņēmības un cīņas spara pilni, stājās uz kārtējās, nu jau ceturtā posma, atklāšanas līnijas, lai turpinātu cīņu par punktiem “Mammasdabas” atklātajā spiningošanas čempionātā.

Te uzreiz jāsaka, ka agrā rīta stunda bija dāsna un devīga, lomu lapa pildījās ar zivju ierakstiem, nepagāja ne pāris stundas un jau vairākām komandām kontā bija pa trīs, dažiem pat četras līdakas. Neiztika arī bez kurioziem, kāda komanda, ķeršanas drudža pārņemta, trīcošām rociņām, kabināja nost no āķa kārtējo asari, bet šis negantnieks sadomājis, ka pēdējā stundiņa un ceļš uz pannu klāt, taisīja pamatīgu trīskāršo salto, un veiksmīgi piezemējās atpakaļ ūdenī. Punkti vējā.

Teju vai par traģēdiju šis posms izvērtās tukumniekiem, kuri jau pāris dienas šeit trenējās un bija tikuši pie labiem lomiem un ievērības cienīgiem eksemplāriem, bet sestdienas ūdenskrātuves iemītnieku ēdienkartē nekas no iepriekšējo dienu ēdieniem nebija ierakstīts. Ļoti stabilu sniegumu atkal nodemonstrēja Māris un Aivars Smilgas (“Čuš”), viņiem trešā vieta un kopvērtējumā jau krietns atrāviens no sekotājiem. Ļoti sīva cīņa izvērtās starp “Rīgas asariem” (Gatis Gentvilo un Atis Švarcbahs) un “ZS Karotītes” (Dainis Podžuks, Andris Kušķis), un tikai Gata pieveiktā lielākā līdaka atnesa “Rīgas asariem” zeltu, bet “ZS Karotītes” samierinājās ar otro vietu.

 

Lielauces ezers makšķerniekus lutina

21. septembrī ierodoties pie Lielauces ezera un vērojot laika apstākļus, “Mammasdabas” spiningošanas sacensību piektā posma dalībniekiem bija skaidrs, ka šajā dienā lomiem ir jābūt, un bija, un vēl kādi! Sacensību vidusdaļā ezers izšāva, un komandas “Kubera” laivā atskanēja skaļas gaviles: Edgaram Kukutim bija izdevies iedabūt mērsilē šā gada sacensību lielāko līdaku – 95 centimetrus garu skaistuli.

Un atkal kuriozi: Māris Efners un Jānis Gaborecs (“X-Fisher”), atraduši strādājošos mānekļus, bija tā aizrāvušies ar līdaku gūstīšanu, ka nedaudz aizmirsa par sacensību nolikumu, un vienpadsmito mēra līdaku jau atmeta atpakaļ. Pēc sāncenšu vēlīga atgādinājuma par to, ka ieskaitītas tiek 20 līdakas, steidzās jau noķertajām desmit pievienot vēl trīs un izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar 42 397 punktiem, kas ir 2,2 reizes vairāk par iepriekšējos posmos labāko iegūto punktu skaitu! Bet vecmeistari Kaspars Grablovskis un Aigars Līdumnieks (“Komanda”) deviņām līdakām godam nopelnīja augsto otro vietu. Trešajā vietā arī ar deviņām, tikai izmēros mazākām līdakām, – Raivis Dzenis un Agnis Tīfentāls (“Fisher”).

 

Tā saldā uzvaras garša

Tas vēsturiskais brīdis “Mammasdabas” atklātajās sacensībās spiningošanā beidzot ir klāt. 28. septembra rītā jau mazā gaismiņā, zosu klaigu mākoņainajās debesīs pavadīti, 13 komandu dalībnieki kāpj laivās, lai cīnītos par punktiem, uzvaru un balvām. Un atkal laiks nomainījies, iegriezies austrumu vējš, bet tas netraucēja tām komandām, kuras jau vairākus gadus piedalās šajās sacensībās, atrast pareizo pieeju zivīm un izvēlēties šīs dienas īstos mānekļus zaļsvārču gūstīšanai.

Arī Lielauces posma lielākās līdakas pieveicējs Edgars Kukutis apliecināja, ka ar lielajām ir uz “tu”, iedabūja laivā 84 centimetrus garu līdaku, un “LVM” balva par lielāko zivi rokā. Kopvērtējuma līderi Aivars un Māris Smilgas (“Čuš”) nodemonstrēja līderu cienīgu, stabilu sniegumu, noķēra piecas līdakas un ierindojās noslēdzošā posma otrajā vietā, aiz viņiem ar četrām zaļsvārcēm Artūrs un Uldis Veidemaņi (“Pils2”).

Likās, ka viss ir vienkārši, Aivaram un Mārim ar otro vietu pēdējā posmā pietika, un viņi kļuva par “Mammadaba 2019” uzvarētājiem, bet tālāk rēķini nemaz tik gludi negāja. Talkā nācās ņemt datoru, lai salīdzinātu “Kuberas” un “X–Fisher”. Gala rezultāts sanāca tāds, ka Edgaram un Matīsam līdz otrajai vietai pietrūka tikai vienas 54 centimetrus garas līdakas, šoreiz trešā vieta kopvērtējumā, bet Māris Efners un Jānis Gaborecs priecājās par savu otro vietu.

SAISTĪTIE RAKSTI

Pirmajai vietai kopvērtējumā tika SIA “Salmo” ar “Lucky John” produktu līniju, makšķernieku veikalu “Fisher” un “Gold Fishing”, otrajai SIA “Dole Marine”, trešajai SIA “Laivu depo”, bet ceturtās līdz sestās vietas ieguvēji priecājās par balvām no “Copes Lietām”.

Nākamajā gadā “Mammasdabas” atklātais spiningošanas čempionāts svinēs desmit gadu jubileju, uz kuru varēs pieteikties aprīlī. Zivis “LVM” apsaimniekotajos ezeros ir, šogad sacensībās noķertas par 90 līdakām vairāk nekā pērn.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Brāļi nelikumīgi nomedī aļņus un tagad izcieš cietumsodu, lai gan notikuma vietā pieķerti netika 32
19. oktobris, 2021
LD
Linda Dombrovska
Medības
Daudz neskaidrību, bažu un neizpratnes: ar kādiem ierobežojumiem jārēķinās medniekiem ārkārtas situācijā? 14
16. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Medības
“Cepiens” par medību atļaušanu pilsētās 13
15. oktobris, 2021
LA
Latvijas Avīze
Medības
Staltbriežu riests – brīdis, kad staltbriežu dzīvē dominē kaislības un cīņa
18. septembris, 2021
LE
LETA
Ziņas
“Gaidīs līdz morgos būs pārslodze?”, “Drīz nebūs neviena seniora!”, “Divreiz trakāk kā Itālijā!” – soctīklotāji par kovida upuru rekordu 140
7 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Viņš jutās bezpalīdzīgs….”: princis Harijs esot bijis panikā, uzzinot, ka vecmāmiņa Elizabete II atrodas slimnīcā 19
9 stundas
IE
Ināra Egle
Ziņas
Pēc Zolitūdes traģēdijas Pavļuts neuzņēmās atbildību un krita visa valdība. Vai vēsture atkārtosies? 149
14 stundas
LE
LETA
Ziņas
Slimnīca atklāj, ar kurām vakcīnām potējušies Covid-19 pacienti, kas ir nonākuši stacionārā 162
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Bijusī Saeimas priekšsēdētāja par amatpersonu algu pieaugumu: Tas ir politiķu nihilisms pret sabiedrību! 37
6 stundas
Lasīt citas ziņas
AS
Aldis Sāvičs
Medības
Ar spiningu uz ietves: ūdens pieejamība ir tik liela, ka katru dienu Rīgas centrā vajadzētu redzēt ap simts makšķernieku 3
6. augusts, 2021
ME
Medības
Medības
VIDEO. Lūsis bija jau 15 metru attālumā un šņākdams nāca virsū…Arvien biežāk ziņo par “drosmīgajiem” lāčiem, vilkiem un lūšiem 54
26. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Medības
FOTO, VIDEO: “Ļoti raitā solī nāca…” Krišjānis sastapies ar lūsi “aci pret aci” 12
19. jūlijs, 2021
LD
Linda Dombrovska
Medības
Samazinās dažādu dzīvnieku, kukaiņu un augu sugu daudzveidība. Jāaizliedz medības un makšķerēšana? 25
17. jūlijs, 2021
LD
Linda Dombrovska
Medības
Barviks: Es baidos, ka lāči drīz vien sapratīs, ka Latvijā, atšķirībā no Igaunijas, viņus nemedī 49
27. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Dzirdēju, ka krūmos kaut kas ierūcās”: trillera cienīgi notikumi Ziemeļvidzemē – Matīss aci pret aci satiek lāci 35
7. jūnijs, 2021
LE
LETA
Ziņas
Atbalsta tiesības darba devējam atlaist pret Covid-19 nevakcinētos darbiniekus 13
38 minūtes
SD
Sandra Dieziņa
Ziņas
Izsargāšanās no vīrusa var kļūt vēl dārgāka. Vai būs jālieto respiratori mutes aizsegu vietā? 60
4 stundas
GN
Gunārs Nāgels
Ziņas
Gunārs Nāgels: Galvenais lūgums valdībai – plānojiet vairāk nekā vienu nedēļu uz priekšu 1
47 minūtes
LE
LETA
Ziņas
VIDEO.”Jūs visi tiksiet tiesāti!” Agresīvs vīrietis uz ielas Vecrīgā velta rupjus lamuvārdus deputātam Pūcem 83
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Gaidīs līdz morgos būs pārslodze?”, “Drīz nebūs neviena seniora!”, “Divreiz trakāk kā Itālijā!” – soctīklotāji par kovida upuru rekordu 140
7 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
“Varbūt es tev patīku, bet tu nezini kā to izrādīt?!”: pēc TV kanāla slēgšanas Žaklīna Cinovska soctīklos “iekož” NEPLP padomes priekšsēdētājam Ivaram Āboliņam 58
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Potenciālie “līgavaiņi” no ārvalstīm divām sievietēm izkrāpj vairākus tūkstošus eiro 11
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Vakar Latvijā sasniegts Covid-19 mirušo upuru rekords 199
7 stundas
IE
Ināra Egle
Ziņas
Pēc Zolitūdes traģēdijas Pavļuts neuzņēmās atbildību un krita visa valdība. Vai vēsture atkārtosies? 149
14 stundas
AL
Anda Līce
Ziņas
Anda Līce: Dodas pie veterinār­ārstiem pēc attārpošanas zālēm kā Covid-19 apturēšanas līdzekļa – kas notiek cilvēku galvās? 55
23 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Sistēmā, ko Latvija ievieš, ir robi, kas veicina vīrusa izplatību.” Ģirģens par mājsēdes un citu ierobežojumu efektivitāti 51
15 stundas
DB
Dace Bumbiere
Stāsti
Iespējams, ūdens nemaz neeksistē! Respektablu zinātnieku paziņojums raisa jautājumu “jūru” 42
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Pret stulbo arī paši dievi cīnās veltīgi!” Šadurskis uzskata, ka skolotāju atklātajai vēstulei vieta miskastē 347
1 diena
LA
LA
Ziņas
FOTO. Tukši spokainās Rīgas ielas. Kā galvaspilsēta izskatās komandantstundā 30
22 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Tirgotāju asociācija: Valdība mūs soda, ka pie mums strādā nevakcinēti cilvēki 69
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Slimnīca atklāj, ar kurām vakcīnām potējušies Covid-19 pacienti, kas ir nonākuši stacionārā 162
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
“Šis cilvēks ir ļauns un, iespējams, mentāli slims”: deputāts Artuss Kaimiņš brīdina par Gobzemu 102
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Atbalsta tiesības darba devējam atlaist pret Covid-19 nevakcinētos darbiniekus 13
20:42
GN
Gunārs Nāgels
Ziņas
Gunārs Nāgels: Galvenais lūgums valdībai – plānojiet vairāk nekā vienu nedēļu uz priekšu 1
20:33
LE
LETA
Ziņas
Latvijā jau otro nedēļu pēc kārtas konstatēts visaugstākais inficēšanās ar Covid-19 līmenis ES 27
20:01