“VEF Rīgas” basketbolisti šosezon FIBA Čempionu līgā demonstrē labu sniegumu, tiekot pie divām uzvarām trīs spēlēs.

Uzvara amerikāņu kalniņos: “VEF Rīga” izcīna svarīgu panākumu 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Pēc nospēlētām piecām minūtēm esot vadībā ar +17, bet cīņas 27. minūtē jau zaudējot ar -11, “VEF Rīga” spēja parādīt raksturu un izcīnīt otro uzvaru FIBA Čempionu līgā. Viesos ar 85:81 tika pārspēta Viļņas “Rytas” komanda, kura nebija optimālajā sastāvā. Panākums ar lielu optimismu ļauj raudzīties uz otro apli un tikšanu izslēgšanas cīņās, jo Jāņa Gailīša vadītā komanda ar divām uzvarām trīs mačos ieņem otro vietu E apakšgrupā.

Parādīja raksturu

Spēles sākums rīdziniekiem patiešām bija iedvesmojošs – 19:2 pēc piecām minūtēm bija pārsteigums.

“Mēs sākām ļoti labi, spēlējām ātri, bija daudz labu momentu, skaists basketbols, taču pretinieki spēja mainīt cīņas gaitu, piespieda mūs kļūdīties,” mača gaitu komentēja Gailītis. Pēc desmit minūtēm pārsvars saglabājās solīds (28:12), bet puslaika atpūtā rīdzinieki jau devās iedzinējos (42:45), 20 minūšu laikā pieļaujot 14 (!) kļūdas. Trešajā ceturtdaļā “Rytas” turpināja sākto, 27. minūtē pēc diviem Augusta Marčuļona (slavenā Šarūna Marčuļona dēls) soda metieniem panākot 59:48.

Trešā spēles nogriežņa beigas gan vainagojās ar astoņiem punktiem pēc kārtas, izceļoties “VEF Rīgas” leģionāriem – bumbu grozā trieca Maikls Kaizers un Aleksandrs Madsens, četrus punktus pievienoja Kails Almens. Iesāktais tika turpināts arī pēdējā ceturtdaļā, lēnām, bet droši nosverot uzvaras kausu savā pusē. “Soli pa solim atgriezāmies spēlē un beigās bijām nedaudz labāki. Paldies puišiem, jo šī nebija viegla spēle. Sākums bija pārāk vienkāršs, kas nenāca mums par labu,” secināja Gailītis.

“Sekojām trenera izstrādātajam plānam, spējām atspēlēties un kā komanda izcīnījām uzvaru. Atspēlējāmies ar enerģiju un pašatdevi,” piebilda Kaizers, kurš ar 18 punktiem bija rezultatīvākais uzvarētāju rindās. Par punktu mazāk iemeta Almens, kuram arī deviņas rezultatīvas piespēles. Vēl Madsenam 14, Artim Atem 11 un Kristeram Zorikam deviņi punkti. “Rytas” rindās Martins Ehods iemeta 20, bet vien 18 gadus vecais Marčuļonis 15 punktus. “Pretinieki parādīja labu raksturu, man patika, jo viņiem ir sastāva problēmas,” atzina Gailītis, bet viņa kolēģis pie Viļņas kluba stūres Donalds Kairis slavēja senegālieti Morisu Ndouru, kurš tikai stundu pirms spēles ielidoja Viļņā, pirms tam veicot teju diennakti ilgu (18 stundas) ceļojumu ar divām pārsēšanās pieturām… no Ruandas.

Ndours Āfrikā iesprūda, jo viņam tika konstatēts pozitīvs Covid-19 tests. Tagad viņš esot vesels, pēc Kaira teiktā, spēles arēnā ieradās vien desmit minūtes pirms mača sākuma, pateicoties policijas transporta eskortam.

Nospēlēja 29 minūtes, guva deviņus punktus. Jautājums – kā tas saskan ar FIBA Čempionu līgā noteikto sanitāro protokolu? Cerams, ka rīdzinieki mājās atgriezās visi veseli.

Blūms uz brīvām kājām

Tikmēr Latvijas izlases veterāns Jānis Blūms palicis bez darba, jo pēc abpusējas vienošanās izbeidzis līgumu ar Itālijas A sērijas komandu Redžo di Emīlijas “Unahotels”. Jānis šosezon arī izslimoja Covid-19 vīrusu, piedevām tas viņu skāra gana smagi, lai gan nevajadzēja gulēt slimnīcā. Šosezon 28 gadus vecajam Blūmam A sērijā četri mači, kuros vidēji 7,5 minūtēs guva 1,5 punktus. Tas noteikti nebija tas, uz ko Jānis cerēja. Iepriekšējo sezonu Blūms pavadīja “VEF Rīgas” vienībā. Latvijas čempioniem kapteiņa atgriešanās par ļaunu nenāktu.

ULEB Eirolīgā neveik­smes turpina vajāt Jāņa Timmas un Daira Bertāna pārstāvēto Maskavas apgabala “Himki”, kas šosezon 12 mačos izcīnījusi tikai divas uzvaras un ir pēdējā 18 komandu konkurencē.

Rezultāti. Basketbols

FIBA Čempionu līga

Viļņas “Rytas” – “VEF Rīga” 81:85 (12:28, 33:14, 18:18, 18:25)

Rezultatīvākie: Martins Ehods 20+6 AB, Augusts Marčuļonis 15+7 RP, Gītis Radzevičs 12+7 AB, Kristjans Kitsings 11 – Maikls Kaizers 18+9 AB, Kails Almens 17+9 RP, Aleksandrs Madsens 14, Artis Ate 11, Kristers Zoriks 9.

Situācija E apakšgrupā: “Strasbourg” 2-1, “VEF Rīga” 2-1, “Peristeri” 1-2, “Rytas” 1-2.