Latvijā
Politika

Egila Līcīša feļetons: “Velns, kas desmit gadus valdījis Rīgu, būs spiests ielīst atpakaļ Daugavas dzelmē”7


Partijas “Saskaņa” pasākums.
Partijas “Saskaņa” pasākums.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Egils Līcītis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Kreisajai darbaļaužu un Maskavas draugu partijai “Saskaņa” būs jāizdzer vērmeļrūgto pilienu kauss līdz dibenam. 29. augustā Rīgas pašvaldības ārkārtas vēlēšanās maksimāli daudz rīdzinieku pateiks – vācies prom, “Saskaņa”!

Te nelīdzēs partijas ofisā uz plaukta glabātās relikvijas – ne burciņā ievietotais Kārļa Marksa bārdas astrs, ne glīti ierāmētā Ušakova sprogoto matu cirta, ne pie sienas piekārtā vītušo sarkanu neļķu buķete.

Bijušā pilsētas lielvecākā Nila Vaļerjeviča pievilcības spēks ir izkūpējis, vīrieša vampa magnētisms – norūsējis.

No Briseles šurpu plūstošie vājie radiosignāli – rižāņini, jūs tur turieties! – un eiroparlamentāra attālināti pavirši pasviestās gaisa bučiņas agrākām simpātijām liecina par reiz kaislās mīlas izdzišanu.

Partijas atveseļošanās, izdziedēšana nav iespējama.

Saskaņiešiem nāksies nopūst iedegto lāpu dzīves pārkārtošanai uz sociālistiskiem pamatiem, laist ļekas un aiziet ripeniski no medus podiem, kurus tie desmit gadu laikā pamatīgi iztukšojuši.

Zīme, ka pilsētas erozija tiks pārtraukta, rīdzinieku tiranizēšana – apturēta, nāca ar Ušakova pirmstermiņa atbrīvošanu, un tagad pat uzticamākā elektorāta daļa svārstās, vai nav jāpamaina spēki pie varas Rīgā, vai pilsētas atsēgas nav jānodod jaunās, tīrākās rokās.

Iezīmējušos “Saskaņas” popularitātes krišanās tendenci apstiprina pirmsvēlēšanu aptaujas, kurās respondentu atbalsts strauji iet mazumā.

Vēlētāji ir pievīlušies valdošā saskaņiešu un “Gods kalpot Rīgai” bloka ilggadējā saimniekošanā pa Rīgu kā pa savu kabatu.

Paldies Dievam, pat balsstiesīgie ieceļotāji varbūt sākuši nākt pie prāta, ka tik bezkaunīga apzagšanās tālāk nav pieļaujama – tas pilsētas iedzīvotājiem ir līdz lampiņai.

Nu arī Purčiks un Bolderāja, ne vien nokreņķējusies latviešu publika, ir vienisprātis uzskatā, ka pienācis laiks izlikt līdzšinējos neskaitāmos korupcijas skandālos iejauktos Rīgas saimniekus aiz domes durvīm un aizsūtīt pie velna muterītes.

Daudzos mājokļos ir ieštepselēti prīmusi, lai treknos, laba barojuma saskaņiešus uzceptu ar sīpoliem un grieztu kartupeļu šķēlītēm.

Skaidrs, ka ne jau 2 metru attālumā – 200 kilometru jādistancējas no tiem, kas ignorēja un neatzina ne valsti, ne privātīpašumu, ne likumu, ne latvietību, bet mīlēja bāzt tikai savā ķešā.

Arī alternatīvām, antifašistu, Eiropas nīdēju un krievmīļu partijām nav paredzami sasniegumi, galvaspilsētas domi pārvēlot, šie politiskie spēciņi aizpeldēs pa pilsētas kanālu, lai kaut kur nogrimtu kā pašķīduši pīļu mēsli, vai viņus aizvedīs ar garīgās dziedniecības nama karieti.

Lai pasākums šādi izdotos un beigtos ar “Saskaņas” krahu, kad Ušakova bijušie sīkie un lielie izpalīgi sakravā mantiņas, pako koferus un, pipkas saņēmuši, tinas lapās, jānokārto sīka formalitāte.

Latviski domājošiem, galvaspilsētā dzīvojošiem cilvēkiem jāuzkrāj spēki, lai aizietu līdz balsošanas iecirkņiem 29. augustā.

Par to pilsētnieki balvā saņems Rīgas attīstības lietu pārmērīšanu krustām šķērsām.

Pilsētā tiks atjaunota apkure, kanalizācija, telpu un āra apgaismojums, tiks padots karstais ūdens, salaboti tilti un ielu segums.

Titāniskā darbā no drošas bojāejas izglābs tūkstošiem mierīgo iedzīvotāju, kas spiesti mitināties 3000 ēkās uz sabrukšanas robežas!

Par pilsētnieku nodokļu līdzekļiem dibinātā sabiedrība “Tautas satiksme” nodarbosies ar iedzīvotāju transportēšanu un pārvietošanu no punkta A uz punktu B bez maksas.

Visiem pilsētniekiem piešķirs palielinātus pabalstus, bet Lucavsalas pludmales apmeklētājiem izsniegs frotē peldu dvieļus par brīvu.

Rīgā būvēs koncertzāli, mūsdienīgās mākslas muzeju, panorāmas ratu, atrakciju parku, iekārtos estētiskas vietas kulturālai atpūtai.

Uzcels modernu basketa halli un jauno pilsētas pārvaldnieku saprātīgā vadībā godam aizvadīs 2021. gada pasaules hokeja čempionātu.

Turpretī azartspēļu ellītes izraidīs ārpus Rīgas pilsētas sienām, un sagaidāmas nekustamā īpašuma nodokļa atlaides caurmērā līdz 99 procentēm.

Pati galvenā pārmaiņa, ka Latvijas galvaspilsēta atkal kļūs latviska un organiski iekļausies valsts dzīvē. Laucinieki un tūristi turpmāk runās par latviešu pilsētu Rīgu kā par paradīzi, kuru kādu dienu derētu apciemot un paskatīt.

Saistītie raksti
Kādas partijas radioreklāma tēlaini apgalvo, ka velns, kas desmit gadus valdījis Rīgu, būs spiests ielīst atpakaļ Daugavas dzelmē.

Droši vien praktiski tas izpaudīsies tā, ka kriminālziņās lasīsim – “kārtējais likuma sargu vajātais bijušais domes deputāts pulksten sešos no rīta ielēcis no tilta upē”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.