Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Vācijā 120 vides aktīvisti iebrūk jaunuzceltā ogļu elektrostacijā 1

Ziņa papildināta pl. 20.03.

Vācijā 120 vides aktīvisti svētdien iebrukuši jaunuzbūvētā ogļu elektrostacijā, protestējot pret plāniem spēkstaciju šovasar iedarbināt, paziņojusi policija.

Kokteilis
Zodiaka zīmes sarindotas pēc gaišredzības spējām: īpaši jāuzmanās, atrodoties Zivju tuvumā
Vai zināji, ka ir pārtikas produkti, kurus absolūti nevajadzētu uzglabāt ledusskapī? Par dažiem no tiem jūs būsiet pārsteigti
Sestdiena, iespējams, būs pēdējā baudāmā ziemas diena pirms lielā sala 2
Lasīt citas ziņas

Aktīvisti no “zaļo” organizācijām “DeCOALonize Europe” un “Ende Gelände”, izlaužot vārtus, iekļuvuši enerģētikas uzņēmuma “Uniper” termoelektrostacijā “Datteln-4”, kas atrodas Ziemeļreinas-Vestfālenes federālās zemes Datelnas pilsētā valsts rietumos.

Elektrostacijas teritorijā viņi atritinājuši divus transparentus.

CITI ŠOBRĪD LASA
Pēc vairākām stundām aktīvisti paklausījuši policijas aicinājumiem elektrostacijas teritoriju atstāt.

Plānots, ka spēkstacija “Datteln-4”, kuras jauda ir 1100 megavati, sāks ražot elektrību vasarā.

Vides aizstāvji iebilst pret oglu elektrostacijām to radītā piesārņojuma dēļ.

Jau ziņots, ka Vācijas valdība nolēmusi līdz 2038.gadam pakāpeniski atteikties no termoelektrostacijām, kas tiek darbinātas ar oglēm.

No oglēm tiek saražota aptuveni trešdaļa no Vācijas saražotā elektroenerģijas kopapjoma.

Foto: SCANPIX/EPA/LETA
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.