Ukrainai ir cerības no Vācijas saņemt uzlabotus un mūsdienīgus “Panzerfaust”: Tās ir briesmas tankistiem 106

Eiropas valstis sniedz palīdzību Ukrainai cīņā pret agresoru, apgādājot viņu ar bezpilota lidaparātiem un prettanku sistēmām. Francija, Kanāda, Nīderlande un Vācija sniegušas informāciju par plānotajiem palīdzības apjomiem. TV24 raidījumā “Aktuālais par kara darbību Ukrainā” Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks norādīja, ka ja palīdzība kavējas no ASV, palīdzību sniegs Eiropas valstis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Francija paziņojusi, ka viņa nodos Ukrainas rīcībā bezpilota lidaparātus FLY-R, tos sāka izstrādāti 2022.gadā, tie vēl nav testēti, bet Ukraiņi varēs tos iztestēt pēc pilnas programmas, norāda Slaidiņš.

Tāpat arī Kanāda paziņoja, ka jau pavasarī, piegādās Ukrainai 800 bezpilota lidaparātus “SkyRanger”, par kopumā 70 miljoniem ASV dolāru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šis bezpilota lidaparāts vairāk domāts izlūkošanai novērošanai, bet viņš ir pietiekami spēcīgs, lai varētu pārvadāt kravas, līdz ar to, noteikt aprīkojams ar granātam, bumbām un pēc vajadzības.

Nīderlande paziņoja, ka viņa jau sākusi piegādāt bezpilota lidaparātus Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

Vācija paziņoja, ka plāno uzsākt prettanku rokas granātu metēju “Panzerfaust – 3” ražošanu Ukrainā. “Šis ir pietiekami spēcīgs prettanku ierocis un drauds jebkuram tankam. Vāciešiem “Panzerfaust” parādījās Otrā pasaules kara laikā, 1943.gadā un viņi radīja briesmas krievu tankistiem, būtībā jebkurš tanks ar šādu “tankdūri” tika sašauts, norāda majors.

Kopš 2022.gada februāra Kanāda Ukrainas atbalstam jau ir iztērējusi 9,7 miljardus Kanādas dolāru, tostarp sniegusi 2,4 miljardus Kanādas dolāru lielu militāro palīdzību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.