Foto-Stock.hxcng

Vai pēc Laimas slimības vienmēr izveidojas ilgstoša imunitāte? 0

Lasītājs jautā:” 36,6 °C marta numurā izlasīju rakstiņu par Laimas slimību. Tajā bija teikts, ka nav iespējams vairākas reizes saslimt ar šo kaiti. Līdz šim tāds uzskats netika popularizēts. Lūdzu precizēt – vai tiešām pret Laimas slimību izveidojas ilgstoša imunitāte?
”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti 98
TV24
“Esam baigās auzās iebraukuši ar šo!” Bērziņš par pensiju sistēmu Latvijā
Lasīt citas ziņas

Cilvēks ar Laimas slimību jeb Laimboreliozi saslimst, ja pēc ērces piesūkšanās organismā iekļuvusi borēlija, kas ir slimības izraisītāja. Ja dzīves laikā nav bijis kontakta ar šādu mikroorganismu, lielākoties nav arī specifiskas imunitātes un parādās agrīnā klīniskā izpausme – apsārtums uz ādas.

Kaiti ārstē ar pretmikrobu medikamentiem – borēlija aiziet bojā, un cilvēks kļūst vesels. Organismā ir izveidojušās antivielas, kas turpmāk aizsargās, ja atkal būs kontakts ar borēliju, skaidro infektoloģe Velga Ķūse.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tam, kurš šo infekciju pārslimojis, imunitāte ilgst gadiem, daudziem pat visu mūžu. Tomēr klīniskā pieredze rāda, ka ir situācijas, kad cilvēks saslimst atkārtoti, bet tas ir ļoti, ļoti reti.

Tas nozīmē, ka imunitāte pēc pirmās epizodes nav bijusi noturīga. Kāpēc – viennozīmīgas atbildes nav.

Ir arī gadījumi, ka Laimas slimības pazīmju nav bijis nekad, bet analīzes rāda, ka ir aizsargvielas pret borēliju. Tā var būt, tas liecina, ka organisms pats būs ticis galā ar borēliju bez slimības tipisko pazīmju parādīšanās. Cik noturīga šāda aizsardzība, pateikt nav iespējams.

Ieteiktu katrā neskaidrā situācijā konsultēties ar ārstu infektologu, kurš pratīs izskaidrot analīžu rezultātus un izvērtēs organisma stāvokli. Jārēķinās, ka Laimas slimība ir pietiekami viltīga kaite.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.