Vai uz Latvijas robežas tiešām ir hibrīdkarš? Komentē Igors Rajevs 70

Vai tas ir pārāk skaļi teikts, ka uz Latvijas robežas norisinās hibrīdkarš? TV24 raidījumā “Globuss” skaidrību vieš Igors Rajevs, NBS rezerves pulkvedis, militārais analītiķis, 14. Saeimas deputāts (AS).

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
TV24
Kreituse: Pozņaka kungs “nopirka” vietu EP par 400 tūkstošiem eiro. Vai tā ir adekvāta summa?
“Deputāti zog tualetes papīru, slimnīcu mistiskās durvis, viesnīcu dārgais ēdiens no pusfabrikātiem!” Bijušie darbinieki dalās ar profesijas noslēpumiem 5
Lasīt citas ziņas

“Mēs to definējam kā hibrīdapdraudējumu. Kāpēc tas ir apdraudējums? Jo mums to gadījumu skaits, kad cilvēki pulcējas uz robežas, kurus Baltkrievijas robežsargi un specdienesti ļoti aktīvi spiež pāri robežām, ir pie simta un atsevišķās dienās arī pāri simtam,” skaidro Rajevs.

“Kāpēc tā notiek – jo tie nav migranti vai politiskie bēgļi, kuru dzīvības ir apdraudētas un meklē patvērumu mūsu valstī. Priekš tā ir atvērti kontrolpunkti, kur viņi var mierīgi atnākt un tad tur mēs visus viņu jautājumus uz vietas mierīgi risinām. Bet viņi nenāk, jo viņi zina, ka viņiem nav nekādu tiesību iekļūt un uzturēties mūsu valstī,” turpina stāstīt Saeimas deputāts.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Otrs variants ir tie cilvēki, kuri ir politiski represētie Baltkrievijā, kuru dzīvība ir apdraudēta. Jā, tādā gadījumā viņi var šķērsot robežu teorētiski jebkurā vietā, jo viņiem jāglābj savu dzīvību. Un šādā gadījumā mēs ar viņiem attiecīgi arī rīkosimies,” viņš norāda un turpina, “Bet ir jāsaprot, ka neviens no tiem cilvēkiem, kas tagad pulcējas pie Baltkrievijas robežas, nav Baltkrievijas pilsonis un tie nav tie cilvēki, kuri meklē šeit aizsardzību.”

Projektu “Globuss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Globuss” saturu atbild AS “TV Latvija”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.