Futbola treneris Kristaps Slaidiņš ar trīs gadus veco meitu Emīliju pēc sportiskajām aktivitātēm mājas apstākļos.
Futbola treneris Kristaps Slaidiņš ar trīs gadus veco meitu Emīliju pēc sportiskajām aktivitātēm mājas apstākļos.
Foto no Kristapa Slaidiņa arhīva

Vairāk domā ar galvu – kā norit jauniešu treniņi attālinātā veidā 0

Lai gan visi sporta objekti ir slēgti un organizēti treniņi nenotiek, bērniem un jauniešiem treniņprocess turpinās attālinātā veidā. Treneri ārkārtējās situācijas ieviestajās ikdienas korekcijās saskata arī pozitīvo pusi, norādot, ka bērni tagad vairāk domās ar galvu un labāk pašrealizēsies.

Entuziasms liels

Covid-19 sertifikāts zem ādas: Zviedrijā jau tūkstošiem cilvēku ievietojuši rokā mikroshēmu 223
Keitas Midltones dēļ pirmo reizi Lielbritānijā varētu tikt lauzta 366 gadus sena tradīcija
Rita Našeniece: Svilpšana okupācijas mocekļu piemiņas pasākumos notika ne tikai pie Astras pieminekļa Latvijā 32
Lasīt citas ziņas

“Treneriem jābūt kreatīvākiem un jāmēģina atrast citus veidus, kā attīstīt bērna fizisko un intelektuālo pusi,” teic fiziskās sagatavotības speciālists, savā vārdā nosauktās sporta skolas izveidotājs Viktors Lācis. Viņš katru dienu kopā ar meitu filmē vingrinājumus un sūta tos audzēkņiem, skaidrojot nianses, kas un kā jādara. Attālinātā veidā dot padomus sarežģīti esot vienīgi bērniem, kam mazāk par desmit gadiem.

Treneri uzsver – jāizmanto brīvā dabā pieejamās iespējas, skrienot krosus, strādājot uz pulsu. Pieejamas dažādas viedierīces, lai visu mērītu un process būtu interesants. Tāpat svarīga arī vingrošana – izklupieni, pumpēšanās, plankings. “Tās ir lietas, kam superkvalificēta speciālista uzmanība pat nav vajadzīga, tikai jāievēro vadlīnijas nedēļas griezumā kopā ar treneri vai vecākiem. Neskriet katru dienu desmit un vairāk kilometrus, bet sākt ar trijiem un pakāpeniski pagarināt,” piekodina fiziskās sagatavotības treneris Ēriks Visockis.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jauniešiem tagad ir ļoti interesanti, jo kaut kas mainījies un visi var lietot soctīklus, filmēt un dalīties ar saviem video. Katrs mūsu treneris atbilstoši audzēkņu vecuma posmam sagatavojis dažādus uzdevumus, lielākiem puišiem katru dienu video formā jāsūta atpakaļ atskaites, mazākajiem – nedēļas laikā,” stāsta “Futbola Parks Academy” izveidotājs un treneris Kristaps Slaidiņš.

Pirmajās dienās audzēkņu entuziasms bijis ļoti liels, un viņš cer, ka tas nenoplaks. Atsūtītie video liecina, ka brīvdienās nodarbēs iesaistīti arī jauno futbolistu vecāki.

Dažu skolu bērni sūdzoties, ka netiek galā ar mājas darbiem, un šādā situācijā sportošana netiek uzspiesta.

Futbols dzīvoklī

Šobrīd internetā arvien vairāk parādās video, kā trenēties mājas apstākļos. Treneru domas dalās – viens akcentē svarīgumu trenēt dziļo muskulatūru uz paklājiņa, otrs vairāk labuma saredz no darbošanās ārā, jo visa ziema pavadīta iekštelpās. Iespējams, kamēr ir atļauts doties svaigā gaisā, šī iespēja jāizmanto, protams, ievērojot visus epidemiologu ieteikumus. Kad skābekli piegriezīs vēl vairāk – vingrosim mājās.

Futbola demokrātisko dabu apliecina arī šā brīža apstākļi, kad dzīvoklī var attīstīt tehniskās iemaņas ar bumbu. “Vingrinājumu iespējas ir ļoti lielas, specifika daudz mazāka, bet ne neiespējama. Lielāki veiksminieki ir tie, kas dzīvo privātmājās,” norāda Kristaps Slaidiņš.

“Mani audzēkņi trenējas kārtīgā režīmā, dažreiz pat ir labāk šādi,” uzskata Viktors Lācis, “jo viņus nekas cits netraucē – treniņi un mācības mājās, tas liek vairāk domāt, iedziļināties vingrinājumu izpildē, mācību procesā. Šis ir daudz labāk nekā ikdienā, kad pieceļas neizgulējušies, vairākas stundas pavadījuši ceļā uz skolu, treniņu, mājām, sēž debilajos telefonos. Man ir trīs bērni, un jūtos daudz labāk, ka viņi dzīvo šādā režīmā, pavadām vairāk laika, redzu, ko viņi ēd.

Problēmas, protams, ir man, jo nevaru nopelnīt naudu, arī sievai mazāk darba. Cerams, ka pietiks ēšanai. Ja skatāmies īstermiņā, tad tas nav slikti – bērni pašrealizēsies labāk, galva vairāk sāks domāt.”
SAISTĪTIE RAKSTI

Speciālisti iesaka, skrienot krosu, izvairīties no asfalta un citām cietām virsmām, izvēlēties mežu, pludmali vai skriet blakus asfaltam pa zālīti, lai neiedzīvotos savainojumos. Tāpat arī jāpadomā par veselīgu uzturu. Sēžot blakus ledusskapim, atturēties no vilinājuma ir grūtāk nekā ierastajās ikdienas gaitās.

Iespēja novērst nepilnības

Ēriks Visockis, fiziskās sagatavotības treneris: “Jāskatās uz lietām nevis kā problēmu, bet gan izaicinājumu. Jārod pozitīvais, un šī ir vienreizēja iespēja darīt to, kas Latvijas jaunatnes sportā bijis lielākais klupšanas akmens, proti, agrīnā specializācija konkrētā sporta veidā un pārāk daudz spēļu. Ja ir astoņi mēneši gadā, tad tā jau ir specializācija, bet mums tie bija visi 12. Sistēma tāda izveidota – treniņi un nometnes tiek rīkotas nepārtraukti, lai varētu uzturēt štatus. Šobrīd var pievērsties vispārējām fiziskajām īpašībām, beidzot izdarīt to, ko kardiologi slodzes testos saka, īpaši par komandu sporta spēlēm, ka ir pārāk intensīvs darbs un nav vispārējas elpošanas un sirds attīstības jeb bāzes. Tāds elements mums jauniešu sportā jau kādu laiku nepastāv.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Covid-19 sertifikāts zem ādas: Zviedrijā jau tūkstošiem cilvēku ievietojuši rokā mikroshēmu 223
Keitas Midltones dēļ pirmo reizi Lielbritānijā varētu tikt lauzta 366 gadus sena tradīcija
Rita Našeniece: Svilpšana okupācijas mocekļu piemiņas pasākumos notika ne tikai pie Astras pieminekļa Latvijā 32
VID kontrolšāviens azartspēļu upuriem
VIDEO. Stiliste Žanna Dubska par tuva cilvēka nāvi un vientulību: “Es atnesu uz slimnīcu uzvārīto zupu, bet viņas vairs nebija…”
Lasīt citas ziņas
Kādu atbalstu iedzīvotājiem paredz šodien valdībā apstiprinātais likums energoresursu cenu krīzes samazināšanai?
“Šobrīd ir 90% iespējamība, ka kaut kāda militāra akcija tomēr notiks.” Eksperts par situāciju uz Ukrainas robežas
“Būtu laiks atteikties no sertifikāta.” Politiķis par to, ka Covid-19 sertifikātu un pašreizējo ierobežojumu sistēma sevi ir izsmēlusi
Kremlis: ASV “saasina spriedzi”, izsludinot trauksmes gatavību karavīriem 15
“Ekonomikas ministrija un arī premjers nogulēja šo krīzi.” Bondars pastāsta, ka bijis brīdinājums, ka “tuvojas ziepes”
15:01
Saeimas komisija noraida vairākus NA priekšlikumus likumam par labas gribas atlīdzinājumu Latvijas ebreju kopienai
14:58
VIDEO. “Iepazīšanās ar tālejošām sekām”: Intars Busulis atklāj, ka par to, ka ieskatījies mīļotajā sievā, reiz ticis pie nopietnas traumas
14:45
“Iepriekšējie rēķini jau bija simtos, bet tagad…”: miljonārs Gerkens spiests izslēgt mājās baseinu
Rinkēvičs: ĀM ir nepieciešamie plāni Latvijas vēstniecības Ukrainā evakuācijai
“Jo ilgāk stiepsim izslimošanu ar omikronu, jo atkal varam radīt jaunu paveidu.” Treija par to, ka jau tagad visi jūk prātā
Krievija iekļauj Navaļniju “teroristu un ekstrēmistu reģistrā”
Rita Našeniece: Svilpšana okupācijas mocekļu piemiņas pasākumos notika ne tikai pie Astras pieminekļa Latvijā 32
Vai naudas joprojām ir tik daudz kā nekad? Saruna ar Krišjāni Kariņu
Būtu jāievieš papildu amata vieta darbiniekam ar medicīnisko izglītību: Par ko sūdzas skolu direktori?
VIDEO. “Tā pudele varētu būt saindēta…”: Žanis Magonei uzdāvina sidru, bet viņa par dāvanu domā pavisam citādi…
KNAB: Korupcijas uztveres indekss nesniedz pilnu vērtējumu par reālo situāciju korupcijas jomā Latvijā 2
“Viņa mirdzēja kā klasiska dziedātāja,” teic Raimonds Pauls par Margaritu Vilcāni, kura šovakar beidzot sagaidīs savu jubilejas koncertu un arī izstādi
ASV apsver iespēju pastiprināt NATO spēkus Austrumeiropā. Tieši no šī scenārija Putins gribējis izvairīties
Balsojumam Saeimā izvirzīti četri NEPLP kandidāti. Kuri tie ir?
“Viss tiek kontrolēts. Panikai nav iemeslu,” Zelenskis mierina ukraiņus 5
No šodienas sabiedriskās vietās jāvalkā medicīniskās sejas maskas vai respiratori
Covid-19 sertifikāts zem ādas: Zviedrijā jau tūkstošiem cilvēku ievietojuši rokā mikroshēmu 223
Ir svarīgi skolā nevis mācīties mācību priekšmetus, bet gan saprast kopsakarības. Starppriekšmetu saiknes izaicinājumi 43
Eiropā redzama gaisma tuneļa galā? PVO pieļauj, kad varētu sagaidīt pandēmijas beigas 127
Vai šonedēļ laika apstākļi būs rāmāki? Bricis par gaidāmajām temperatūras “šūpolēm” 2
FOTO. Izlēca pa logu no Covid-19 izolatora, nozaga mašīnu, uzrīkoja “Kobra” cienīgu pakaļdzīšanos un pēc avārijas attapās pļavā 33
VIDEO. Stiliste Žanna Dubska par tuva cilvēka nāvi un vientulību: “Es atnesu uz slimnīcu uzvārīto zupu, bet viņas vairs nebija…”
Keitas Midltones dēļ pirmo reizi Lielbritānijā varētu tikt lauzta 366 gadus sena tradīcija
Salāti ar vistas fileju, sieru un ananāsiem: ciemiņi novērtēs!
“Citrusaugu kopšana nav sarežģīta, bet cilvēki mēdz pieļaut kļūdas, kas bieži noved pie auga bojāejas”: kā mājās izaudzēt apelsīnus un citronus?
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 25. līdz 30.janvārim