Latvijā
Novados

Vairākas Pierīgas pašvaldības turpmāk domes sēdes rīkos attālinātā režīmā0


Ilustrativs foto.
Ilustrativs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Vairākas Pierīgas pašvaldības sociālās distancēšanās nolūkos turpmāk domes un komiteju sēdes rīkos attālinātā režīmā, noskaidroja aģentūra LETA.

Ādažu novada domes pārstāve Monika Griezne aģentūrai LETA norādīja, ka 24.marta sēdē deputāti apstiprinājuši grozījumus domes nolikumā, kas turpmāk ļaus sēdes noturēt attālināti – tiešsaistes režīmā.

Lēmumu par darbu attālināti 24.martā pieņēma arī Garkalnes domes deputāti un šādu pat lēmumu 26.martā gatavojas pieņemt arī Ķekavas domnieki.

Rosinājumu ārkārtas situācijas laikā strādāt tiešsaistes režīmā vairākkārt bija izteikusi Ķekavas domes opozīcija, taču deputātu vairākums to visas reizes ārkārtas sēdēs noraidīja. Kā aģentūrai LETA skaidroja Ķekavas pašvaldības pārstāve Vineta Vītoliņa, līdz šim opozīcijas deputātu priekšlikums par attālinātu dalību tika noraidīts, jo, lai gan priekšlikuma nosaukums ietvēra norādi par attālinātu dalību, tā saturs neatbilda Pašvaldību likumam.

Tomēr tagad dome no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) saņēmusi “korektu formulējumu” grozījumiem pašvaldības nolikumā, kas nodrošinātu deputātu attālinātu dalību sēdēs, ievērojot darba procedūru.

Vītoliņa arī norāda, ka pašvaldība šajā laikā strādāja pie tehnisko risinājumu testēšanas, kas būtu piemērojami gan domes komiteju un domes sēžu attālinātai norisei, gan kurus varētu veiksmīgi izmantot skolas mācību procesā attālinātu videokonferenču veidošanai.

No visiem aplūkotajiem tehniskajiem risinājumiem par visefektīvāko rīku ir izvēlēta video konferenču un tiešsaistes sapulču e-platforma “Zoom”.

“Atgādinām, ka jau līdz šim visiem deputātiem ir nodrošināti portatīvie datori un elektroniski ir pieejami visi domes sēžu un komiteju materiāli, lai ar tiem varētu strādāt un iepazīties mājās. Kopš 13.marta, kad valstī tika izsludināta ārkārtas situācija Covid-19 ierobežošanai, domes komiteju un domes sēžu skaits ir samazināts un šajā laikā ir notikusi tikai viena domes sēde, kuras norises vieta tika pārcelta uz lielāku telpu – Ķekavas kultūras nama lielo zāli,” pauž Vītoliņa, norādot, ka tajā katram deputātam tika nodrošināts atsevišķs galds, lai varētu nodrošināt nepieciešamo sociālo distanci starp sēdes dalībniekiem.

Tāpat deputātiem, tāpat kā visiem pašvaldības darbiniekiem, ir lūgts iesniegt apliecinājumus, ka viņi neatbilst nevienam no riska kritērijiem būt par Covid-19 pārnēsātāju.

Tikmēr Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite aģentūrai LETA atzina, ka pašvaldība līdz šim nav pieņēmusi lēmumu par domes un komiteju sēžu attālinātu norisi. Vienlaikus deputātiem ir lūgts iesniegt apliecinājumu, ka viņi nav apmeklējuši ārzemes un nav kontaktējušies ar Covid-19 slimniekiem.

Saistītie raksti

Kā ziņots, jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināta vēl 24 cilvēkiem, līdz ar to kopumā ar to valstī saslimis 221 cilvēks, liecina SPKC apkopotā informācija.

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Latvijā
Zīdaiņa glābšanas operācija Mežaparkā: automašīna ar bērnu salonā aizslēdzas, vecākiem paliekot ārā 3
23 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Izpostīti ceļi un neapmierināti iedzīvotāji – lūk, pie kā novedušas armijas mācības Jūrmalciema pludmalē 1
23 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā 1
1 diena

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
“Zinu, kā jūtas rokzvaigznes uz skatuves, jo ceļmalās stāv cilvēki un aplaudē!” Pa Eiropu ar fortūnas džentlmeņiem 1
4 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sociālajos tīklos pārsteidz video, kā vējš daudzdzīvokļu namu pagalmā ar neticamu spēku nogāž milzīgu koku
2 stundas
GN
Gunārs Nāgels
Pasaulē
Gunārs Nāgels: Par “Simpsoniem”, “bikšu lomām” un rasu vienlīdzību 2
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pāvilostas mērs iepirkumos izkrāpj 236 159 eiro, bet KNAB samaksā smieklīgu sodu
4 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Korupcija vai nekompetence? Štelmahers atklāj patiesību par daudzkārt lietojamo higiēnisko masku iepirkumu
Intervija 36 minūtes