Vladislavs Gutkovskis vakar guva vārtus Andorā un ar pieciem precīziem sitieniem kļuva par atlases cikla rezultatīvāko spēlētāju mūsu grupā. Kopumā viņš 38 mačos izlasē guvis 11 vārtus, kas no aktīvajiem spēlētājiem ir dalīts labākais rezultāts ar Jāni Ikaunieku.

Vājas cikla beigas 3

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201

Latvijas futbola izlase ar neizteiksmīgu 1:1 viesos pret Andoru nodrošināja pirmo vietu UEFA Nāciju līgas D divīzijas grupā, paceļoties uz C līmeni.

Pirmais zaudējums

Šajā spēļu logā Latvijas izlase vispirms mājās ar 1:2 zaudēja Moldovai (vārti Jānim Ikauniekam), jau šajā mačā praktiski atvadoties no cerībām uz “play off” spēlēm 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Šī loterijas biļete nokļūs Igaunijas rokās.

Vakar Latvijas izlase viesos spēlēja ar Andoru. Sākumsastāvā treneri veica divas izmaiņas – traumas dēļ nevarēja palīdzēt kapteinis Antonijs Černomordijs un aizsardzības centrā līdzās Kasparam Dubram nāca Elvis Stuglis. Priekšā tika izvirzīti divi uzbrucēji – kopā ar Vladislavu Gutkovski arī Raimonds Krollis, malā paliekot viņa komandas biedram “Valmierā” Alvim Jaunzemam.

Latvijai ar Andoru šī bija 11. savstarpējā spēle. Līdz 2017. gadam mūsējie uzvarēja visos piecos mačos, bet pēc tam sekoja trīs 0:0 pēc kārtas, toties iepriekšējās divās tikšanās reizēs atkal pozitīvs skats – 5:0 un 3:0. Pirmais puslaiks atjaunotajā stadionā Andorā aizritēja pelēcīgā zīmē. Ļoti ilgi pie pretinieku vārtiem neko neizdevās izveidot, pirmais bīstamais moments nobrieda pie Latvijas vārtiem – Andora ar presingu pārsteidza Eduardu Emsi, nogādāja bumbu soda laukumā, taču ugunsgrēku izdevās dzēst Stuglim. Puslaika beigu daļā vairākkārt solīdas darbības izdevās arī viesiem – pēc tālās piespēles Jānis Ikaunieks no labas pozīcijas sita ar galvu, drīz pēc tam Krollis aizšāva pāri vārtiem, bet Gutkovskis vārtsarga laukumā gaisa divcīņā bija pārāks par aizsargu, taču sitiens īsti neizdevās.

Vārtsargu laipnības

Pēc pārtraukuma uzbrucējiem talkā nāca abu komandu vārtsargi – Spānijas vienības “Villareal” sistēmā esošais 21 gadu vecais Andoras izlases galvenā trenera Koldo Alvareza dēls savā soda laukumā saspēlējās ar aizsargu, kuru apzaga Krollis, nogādāja bumbu Vladislavam Gutkovskim un 1:0. Mača beigās ar līdzīgu laipnību atbildēja pieredzējušais Pāvels Šteinbors un arī mājinieki varēja bumbu raidīt tukšos vārtos. Viesos iegūtais punkts Latvijas izlasei ļauj ar trešo piegājienu uzvarēt D divīzijas grupā un pacelties līmeni augstāk.

Jāpiebilst, ka Latvijas U-19 izlase 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā nospēlējusi 0:0 ar Rumāniju un arī Austriju, noslēdzošā spēle rīt pret Lietuvu, kam pret rumāņiem arī bezvārtu neizšķirts, bet pret austriešiem 0:2. Latvijas komandai ir labas iespējas kvalificēties atlases elites raundam, kurā iekļūs grupu pirmo divu vietu ieguvējas un labākā no trešās pozīcijas ieguvējām.

Rezultāti. FUTBOLS

NĀCIJU LĪGA

D divīzija, 1. grupa

* Andora – Latvija 1:1 (0:0), Rosass (88.), Gutkovskis (50.).

Latvija: Šteinbors, Savaļnieks, Dubra, Stuglis, Jurkovskis, J. Ikaunieks, Tobers, Emsis (Tarasovs, 82.), Cigaņiks (D. Ikaunieks, 85.), Gutkovskis, Krollis.

Vēlēšanās nepiedalīsies

Vladislavs Gutkovskis pēc spēles pret Moldovu: “Zaudējums nav pelnīts, mums bija momenti, ja iesistu, tad, kā minimums, varēja būt neizšķirts. Pietrūka agresijas divcīņās, varējām arī darboties augstāk, lai viņi nevar tik viegli saspēlēties un mainīt malas.

Nedomāju, ka pēc piecu uzvaru sērijas nenovērtējām pretinieku, bijām gatavi. Otrajā puslaikā kontrolējām bumbu, iesitām vārtus un tas Moldovai lika lielāku uzmanību pievērst aizsardzībai, viņiem derēja tikai uzvara, lai paliktu cīņā par uzvaru grupā. Tā kā pretinieki arī mazliet baidījās, beigās mums mazliet nepaveicās. Salīdzinot ar spēli Moldovā, viņi neko nebija pamainījuši, arī tur sanāca ātri ielaist vārtus, taču spēlējām agresīvi un realizējām savas iespējas.

Varēja just, ka laukumā nav Roberta Uldriķa, iepriekšējā nometnē nospēlējām četrus mačus, šodien priekšā biju viens. Otrajā puslaikā iznāca Raimonds Krollis, tad bija mazliet vieglāk, jo aizsargiem vajadzēja koncentrēties arī uz viņu. Cerams, ka Roberts varēs spēlēt Andorā, ar 4-4-2 taktiku vajadzētu būt labāk. Esam līmeni augstāk par Andoru, taču tur būs jācīnās, svarīgas būs divcīņas.

Mums nebūs divu domu – tikai uzvarēt. Izlasē nedomāju par to, kā iet klubā, tāpēc ar pārliecību viss kārtībā. Polijā neizdodas gūt vārtus, otrs komandas uzbrucējs ir labākā formā un sit iekšā, tāpēc arī vairāk spēlē. Man jābūt gatavam izmantot savas iespējas, lai nostiprinātos pamatsastāvā. Saeimas vēlēšanas? Nē, neplānoju piedalīties, par šo tēmu negribētu runāt.”