Eva Juhņēviča cer, ka ciešāka integrācija ar Nacionālo veselības dienestu stiprināšot tā mērķa sasniegšanu, kura dēļ viņa iesaistījusies vakcinācijas procesa vadīšanas projektā.
Eva Juhņēviča cer, ka ciešāka integrācija ar Nacionālo veselības dienestu stiprināšot tā mērķa sasniegšanu, kura dēļ viņa iesaistījusies vakcinācijas procesa vadīšanas projektā.
Foto: Edijs Pālens/LETA

“Lai iztaptu politiķiem un sabiedrībai?” Vakcinācijas biroja pārsēdināšana un algu samazināšana 46

Māra Libeka, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Latvija pirmā vietā” tiks pāri 5% barjerai rūkdami! Kovida afēra tiks izmeklēta un – ticiet man! – kāds tiks iesēdināts!” – Līcīša feļetons 30
Melderis par gaidāmajām vēlēšanām: Neviens cilvēks, kurš saprot, kādas ziepes briest, tur galvu nebāztu 127
4000 eiro par megavastundu! Trešdien pēcpusdienā būs rekorddārga elektrība 21
Lasīt citas ziņas

Lai nebūtu tā, ka Saeima nolemj likvidēt Vakcinācijas biroju, veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par”) izlēmis apsteigt parlamentu, pieņemot lēmumu likvidēt biroju kā ministrijas struktūrvienību un pārvietot to uz Nacionālo veselības dienestu (NVD).

Deviņi biroja darbinieki tiks pārcelti darbā NVD, kas atrodas Veselības ministrijas pakļautībā, un strādās jaunā struktūrvienībā, kas tiks izveidota vakcinācijas projekta koordinācijai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aizvadītajā ceturtdienā deputāti nepieņēma, kā tika plānots, grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas ļautu nostiprināt Vakcinācijas biroja juridisko statusu.

Kaut gan vienošanās par to koalīcijā bija panākta jau pirms divām nedēļām, tomēr pēdējā brīdī Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcijas deputāti, kā arī daļa “KPV LV” deputātu iebilda pret likuma grozījumiem, jo par biroja darbu bija dzirdama arvien lielāka kritika.

Pirms nedēļas sabiedrības iniciatīvu portālā “manabalss.lv” tika iesniegts priekšlikums likvidēt Vakcinācijas biroju.

“Lai mazinātu birokrātiju un nepārdomātu finansiālo līdzekļu izšķērdēšanu, atsevišķa Vakcinācijas biroja izveide nav nepieciešama. Īpaši jau, ņemot vērā to, kāda ir šā brīža vakcinēšanas bēdīgā situācija,” rakstīja pieteikuma iesniedzēja Ilze Zeltkalne.

Līdz vakardienai portālā bija savākti vairāk nekā 18 tūkstoši iedzīvotāju parakstu. (Lai sabiedrības iniciatīvu iesniegtu izskatīšanai Saeimā, vajag 10 000 parakstu.)

Negaidot līdz šai ceturtdienai, kad Saeimas plenārsēdē bija plānots turpināt diskusiju par biroja nostiprināšanu likumā, ministrs visdrīzāk rīkojās, lai glābtu biroju un lai deputāti nenobalsotu pret likuma grozījumiem un līdz ar to biroju kā tādu.

Lai iztaptu politiķiem un sabiedrībai?

Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs profesors Ģirts Briģis uzskata, ka biroja reorganizācijai vairāk ir politisks raksturs, jo tam nav Saeimas deputātu un arī iedzīvotāju atbalsta.

“Tāda mētāšanās nolemt kaut ko atvērt un tad atkal vērt ciet, nav pieņemama rīcība. Ļoti iespējams, lai iztaptu politiķiem un sabiedrībai, tā ciet taisīšana tiek saukta par reorganizāciju, kaut gan galvenie uzdevumi un funkcijas, tās nedaudz optimizējot, tiek saglabātas,” sacīja Briģis.

Arī “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis uzskata, ka reorganizācija ir preventīvs veselības ministra gājiens, lai nebūtu tā, ka viņam uzliek par pienākumu biroju likvidēt.

Labsvīrs – tagad padotais

Veselības ministra Pavļuta preses sekretāre Lāsma Bindere uz jautājumu, vai jaunajā struktūrā turpinās strādāt visi līdzšinējie deviņi darbinieki, atbildēja, ka ministrijas rīcībā neesot informācijas, ka kāds no darbiniekiem neturpinās darbu.

Īpatnēja situācija izveidojas Vakcinācijas projekta birojā nesen darbā pieņemtajam procesa koordinatoram Edgaram Labsvīram, kurš pirms gada bija Nacionālā veselības dienesta vadītājs, bet tad dienestu pameta pēc skandāla ar aizsargmasku iepirkumiem.

Ierēdnis pagājšpavasar žurnālistiem skaidroja, ka nostrādājis dienestā divus gadus un vairs neredz sevi valsts pārvaldē pēc pieciem gadiem. Tagad iznāk, ka bijušais NVD priekšnieks šajā pašā iestādē nonāktu padotā lomā.

Aģentūrai LETA ziņo, ka Labsvīrs vēl neatklāj un pagaidām atturēšoties no komentāriem par to, vai pēc Vakcinācijas biroja integrācijas Nacionālajā veselības dienestā turpinās tajā darbu.

No Vakcinācijas biroja vadītājas Evas Juhņēvičas vakar paustā aģentūrai LETA izriet, ka viņa patlaban neplānojot pamest biroju.

Viņa sacījusi, ka vakcinācijas projekta komandai pievienojās, jo viņas līdzšinējā 25 gadu profesionālā pieredze, kas iegūta, rīkojot un vadot liela mēroga pasākumus, var noderēt vakcinācijas procesa veidošanā, lai palīdzētu valstij un iedzīvotājiem pēc iespējas ātrāk atgriezties drošākā dzīves ritmā.

“Procesa sekmīgai norisei izšķiroša būs visas sabiedrības iesaistīšanās: ģimenes ārstu, ārstniecības iestāžu, pašvaldību, darba devēju un katra iedzīvotāja atbildīga attieksme vakcinējoties,” sacīja Juhņēviča, cerot, ka ciešāka integrācija Nacionālo veselības dienestu stiprinās tā mērķa sasniegšanai, kura dēļ viņa iesaistījās šajā projektā.

Algas mazākas

Konkrētu atbildi nevarēju iegūt arī uz jautājumu, cik lielas būs jaunās vakcinācijas projektu koordinētāju algas. L. Bindere sacīja, ka darbinieku atalgojums tikšot noteikts saskaņā ar vienoto valsts pārvaldes atalgojuma sistēmu un varētu atbilst valsts pārvaldes projektu vadītāju algām ārkārtējās situācijas apstākļos.

Konkrētas naudas summas netika nosauktas, bet ir zināms, ka projekta vadītāja aptuvenais atalgojums svārstās ap diviem tūkstošiem eiro.

Savukārt izveidojot Vakcinācijas projekta biroju, tā darbiniekiem tika piedāvāts 3500–4900 eiro atalgojums, paredzot iespēju šo summu precizēt, darbu sākot.

Tātad iekļaujoties NVD, Vakcinācijas biroja darbiniekiem algas samazināsies.

Jādarbojas ciešā sazobē

Ministrs Pavļuts skaidrojot biroja pārvietošanas iemeslus, norādīja, ka Vakcinācijas projekta biroju gan sabiedrība, gan nozare esot uztvērusi kā kaut ko atsevišķu no nozares un ministrijas.

“Tā tas nedrīkst būt – vakcinācijas projekta koordinatoriem ir jāsadarbojas ciešā sazobē ar nozari – tuvāk ģimenes ārstiem un ārstniecības iestādēm, tuvāk loģistikas pakalpojumu sniedzējiem,” uzskata Pavļuts.

Līdz šim sadarbība neesot izdevusies, tāpēc ka, pēc Pav­ļuta vakar sacītā “TV3” raidījumā “900 sekundes”, tas vairāk bijis komunikācijas un koordinācijas jautājums.

Tuvojoties vakcinācijas masveida fāzei, projekta koordinācijas vienībai esot vajadzīgi papildspēki – projektu vadītāji lielas jaudas vakcinācijas centru koordinācijai reģionos un citi speciālisti, jo ar pašreizējo sastāvu nepietiekot, lai strādātu tādā tempā, kā tas nepieciešams.

Katrs no vakcinācijas biroja posmiem pats par sevi esot atsevišķs projekts – senioru vakcinēšana, hronisko slimnieku potēšana, gulošo slimnieku vakcinēšana, nemaz nerunājot par lielo vakcinēšanas fāzi, kad būšot jāpotē 100 tūkstoši cilvēku nedēļā. Katram no šiem projektiem būšot nepieciešams vadītājs.

SAISTĪTIE RAKSTI

Vakcinācijas projekta norisi ikdienā nodrošināšot koordinācijas grupa, kurā būšot iekļauti ministrijas iestāžu vadošie darbinieki un eksperti, bet projekta regulāra pārraudzība atradīšoties rīcības komitejas rokās.

To vadīs Pavļuts, un tajā tikšot aicināti darboties arī citu ministriju un sabiedrisko organizāciju pārstāvji.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Latvija pirmā vietā” tiks pāri 5% barjerai rūkdami! Kovida afēra tiks izmeklēta un – ticiet man! – kāds tiks iesēdināts!” – Līcīša feļetons 30
Melderis par gaidāmajām vēlēšanām: Neviens cilvēks, kurš saprot, kādas ziepes briest, tur galvu nebāztu 127
4000 eiro par megavastundu! Trešdien pēcpusdienā būs rekorddārga elektrība 21
Šodien gaidāmas pārmaiņas, kas skars tieši tevi! Horoskopi 17.augustam
Krievijā dzīvojošie Latvijas pensiju vairs nesaņems rubļos 1
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
Krievijas dezinformācijas apskats: nodevīgie Rietumi un cīņa pret bezdievjiem 20
Krievijas Vēstniecība joprojām nav noņēmusi veco plāksni, tādējādi degradējot Ukrainas neatkarības ielu 4
Tveicei neatkāpjoties, no valsts rietumiem virzās pērkona negaiss
“Latvija pirmā vietā” tiks pāri 5% barjerai rūkdami! Kovida afēra tiks izmeklēta un – ticiet man! – kāds tiks iesēdināts!” – Līcīša feļetons 30
Širovs: Krieviem labāk paklusēt
09:00
VIDEO. “Kamēr Kivičs nepārstāvēs Latviju Eirovīzijā, uzvaras nebūs!”: Andris paziņo, ka uzrakstījis “uzvarētāja” dziesmu
08:57
Zelenskis iesaka Krimas un citu okupēto teritoriju iedzīvotājus netuvoties Krievijas armijas štābiem un munīcijas noliktavām
08:00
VIDEO. “Kamēr Kivičs nepārstāvēs Latviju Eirovīzijā, uzvaras nebūs!”: Andris paziņo, ka uzrakstījis “uzvarētāja” dziesmu
VIDEO. “Tu stulba esi? Kā tu ar mani runā?”: Kambalu pāris Stambulā uz ielas sarīko vētrainu ģimenes strīdu 26
4000 eiro par megavastundu! Trešdien pēcpusdienā būs rekorddārga elektrība 21
“Tie cilvēki jau, iespējams, nav pie vainas.” Tiesībsargs par iespējamo vīzu un uzturēšanās atļauju atcelšanu Krievijas pilsoņiem
“Sēdēšana uz Krievijas gāzes adatas atspēlējās dārgās cenās.” Bite par to, ka pārejas periods būs smags 40
Banku analītiķi: Nākamā gada pirmajā pusē ir gaidāms bezdarba pieaugums
Krievijā dzīvojošie Latvijas pensiju vairs nesaņems rubļos 1
Koalīcija konceptuāli vienojusies paredzēt atbalstu energointensīvajiem uzņēmumiem
APTAUJA. Vai tev satrauc pērtiķu baku izplatība?
Bolderājas “Stropā” uzstāsies populārā Katrīna Dimanta ar grupu
Kariņš: Krievijas pilsoņiem termiņuzturēšanās atļaujas atjaunos vien retos gadījumos: līdzšinējā vienošanās vairs nav spēkā 117
FOTO. Negaidīti! Princis Harijs un Megana Mārkla atgriezīsies Lielbritānijā jau septembrī
FOTO. Ziedi, smaidi, skatītāju ovācijas, bildēšanās ar faniem: Jūrmalā izskanējis sirsnīgs Guntara Rača koncerts
Gandrīz puse Krievijas Federācijas iedzīvotāju netic valsts oficiālajai propogandai par karu Ukrainā
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs