Foto – Stock.XCHING

Vakcinēs pret rotavīrusu 0

Pērn ar rotavīrusa infekciju slimojuši 2874 cilvēki. Vairāk nekā puse – 1934 slimnieki – bērni vecumā no sešām nedēļām līdz 24 mēnešiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Reklāma
Reklāma

 

Veselam
Neredzamās slepkavas: četri ikdienas ieradumi, kas nemanāmi bojā asinsvadus un palielina trombu attīstības risku
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem trīs datumiem, tev uzlikts īpašs “zīmogs” no pagātnes
TV24
“Neviens nevarēja saprast, kas tas par ieroci!” Slaidiņš atklāj interesantu incidentu “Zapad 2025” laikā
Lasīt citas ziņas

Rotavīruss uzskatāms par tipisku bērna vecuma zarnu infekciju, kas ir ļoti lipīga, tāpēc tās izplatību grūti kontrolēt. Vakcinācija tiek vērtēta kā vienīgā iespēja būtiski ierobežot slimības izplatību.

Plānots, ka no 2014. gada 1. janvāra pote pret rotavīrusu bērniem būs obligāta un to apmaksās valsts. Vakcinācija jāveic līdz divu mēnešu vecumam.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.