“Valmiera/Ordo” ar labu aizsardzību panāk septīto spēli 0

“Valmiera”/Ordo komanda svētdien Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas sestajā mačā spraigā cīņā ar 58:56 (16:13, 23:18, 8:15, 11:10) pārspēja pašreizējo valsts čempionu “VEF Rīga” un panāca izšķirošo spēli.
Pēc svētdienas mača rezultāts sērijā līdz četriem panākumiem kļuvis neizšķirts 3-3. Sērijas izšķirošais – septītais – duelis notiks otrdien Valmierā.

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 skaitļiem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts

“Valmiera”/ORDO sastāvā 15 punktus šajā mačā guva Kvameins Mičels, kamēr par diviem mazāk iemeta Armands Šķēle. Tikmēr “VEF Rīga” rindās ar desmit punktiem atzīmējās uzreiz četri basketbolisti – Džošs Harelsons, Džošua Bostiks, Fransisko Kruss un Ingus Jakovičs.

Abas komandas aizvadīja ļoti līdzvērtīgu pirmo puslaiku, vadībā esot te vienai, te otrai vienībai. Pirmās ceturtdaļas beigās valmieriešiem izdevās vairākas sekmīgas darbības, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 16:11, bet ceturkšņa pašā izskaņā Jānis Bērziņš atguva divus punktus “VEF Rīga” vienībai. Otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs rīdzinieki veica nelielu izrāvienu un izvirzījās vadībā ar 23:20. Tomēr “Valmiera”/ORDO pretiniekus nekur tālāk nelaida, turklāt viesi labāk aizvadīja pirmā puslaika beigas, jo viņiem no 25:28 izdevās panākt 34:28.
Valmierieši iesākto turpināja arī pēdējā minūtē, gūstot piecus punktus pēc kārtas un panākot 39:30, bet pēc tam tehnisko piezīmi saņēma Lauris Blaus, kas rīdziniekiem ar vienu precīzu soda metienu ļāva starpību nedaudz samazināt.

Otrais puslaiks iesākās abu komandu līdzvērtīgā cīņā, taču vēl joprojām diezgan mazrezultatīvā spēlē rīdzinieki atspēlējās un trešā ceturkšņa izskaņā izvirzījās vadībā ar 46:44. Noslēdzošās ceturtdaļas sākumā “VEF Rīga” panāca arī četru punktu pārsvaru (51:47), bet uzreiz pēc tam “Valmiera”/ORDO guva deviņus punktus pēc kārtas, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 56:51.

Mača beigu daļā savas piektās piezīmes nopelnīja divi no “VEF Rīga” vadošajiem basketbolistiem Bostiks un Jānis Bērziņš, kuriem līdz ar to šī spēle bija noslēgusies priekšlaicīgi.
Pēdējā minūtē Kruss devās caurgājienā un varēja rīdziniekus izvirzīt vadībā, taču viņam tas neizdevās. 11 sekundes pirms beigām Valmieras komanda, atrodoties vadībā ar 57:56, pieļāva kļūdu piespēlē un bumba izlidoja ārpus laukuma. Līdz ar to pie uzbrukuma tika “VEF Rīga”, taču tas bija pagalam nesekmīgs. Uzreiz pēc tam noteikumi tika pārkāpti pret viesu basketbolistu Aigaru Šķēli, kurš sešas sekundes pirms beigām realizēja vienu no diviem soda metieniem.
Rīgas klubs metās uzbrukumā, taču pēdējo sekunžu tālmetiens nebija precīzs.

Finālsēriju ar uzvaru sāka pašreizējie valsts čempioni “VEF Rīga”, izcīnot panākumu viesos ar 70:59, taču “Valmiera”/Ordo nākamajā spēlē savā laukumā revanšējās ar 73:71. Turpinājumā valmierieši sērijā izvirzījās vadībā, izcīnot uzvaru pretinieku laukumā ar 79:70, taču pēc tam sekoja zaudējums izbraukumā ar 77:82. Savukārt piektdien “VEF Rīga” viesos ar 85:76 pārspēja Valmieras klubu un nokļuva uzvaras attālumā no LBL zelta medaļām.