Egils Levits.
Egils Levits.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts prezidents ar atbildīgajiem politiķiem pārrunās risinājumus ilgajām tiesvedībām 0

Valsts prezidents Egils Levits trešdien, 4. martā, plkst. 12 Rīgas pilī ar atbildīgajiem politiķiem pārrunās risinājumus ilgajām tiesvedībām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars 12
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, Levits jau vairākkārt ir paudis savu viedokli par ilgajiem tiesu lietu izskatīšanas termiņiem. Lai rastu risinājumus situācijai, Valsts prezidents pie sevis ir aicinājis tieslietu ministru Jāni Bordānu (JKP), Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju Jutu Strīķi (JKP), Saeimas Tiesu politikas apakškomisijas priekšsēdētāju Inesi Lībiņu-Egneri (JV) un Saeimas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētāju Andreju Judinu (JV).

Iepriekš Levita un Bordāna tikšanās reizē iezīmējās secinājumi, ka nepieciešama procesuālo likumu pilnveidošanu, kas ļautu mazināt ilgstošos tiesvedības procesus, kā arī jāstrādā pie pirmstiesas izmeklēšanas sistēmas pilnveidošanas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, iepriekš pārrunājot faktu, ka, piemēram, sarežģītajās lietās tiesvedības tomēr ir garākas, Levits un Bordāns pauda uzskatu, ka tie ir izņēmumi, bet tomēr atstāj negatīvu ietekmi uz tiesu sistēmas novērtējumu gan no sabiedrības puses, gan arī ietekmē uzņēmējdarbības un tautsaimniecības vidi kopumā.

Jau vēstīts, ka arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) rezolūcijā tieslietu ministram ir uzdevis risināt garo tiesvedības procesu problēmu, aģentūru LETA informēja premjera birojā.

“Atbilstoši Satversmei ikvienam cilvēkam Latvijā ir tiesības uz taisnīgu lietas izskatīšanu tiesā saprātīgos termiņos. Diemžēl nereti mums nākas saskarties ar situācijām, kad lietu izskatīšana norit lēni, tā prasa vairākus gadus vai pat, atsevišķos gadījumos, desmitgades. Tas ir jāmaina,” pauda Ministru prezidents.

Kariņš ir uzdevis tieslietu ministram nākt klajā ar risinājumiem šai gadiem sasāpējušai problēmai, ņemot vērā, ka šogad valdība plāno pievērst īpašu uzmanību tieslietu sistēmas un tiesiskuma stiprināšanai, kas ir svarīgi ikvienai demokrātijai.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja Bordāna preses sekretārs Andris Vitenburgs, ministrs pozitīvi vērtē premjera rezolūciju, kura, Bordāna ieskatā, apliecina, ka šogad nebūs iespējams izvairīties no šī tiesiskuma jautājuma risināšanas.

Bordāns norādīja, ka Tieslietu ministrija ir intensīvi strādājusi, proti ir jau sagatavoti risinājumi situācijas uzlabošanai, tostarp tiesvedības ilgumu negatīvi ietekmējošo faktoru novēršanai.

Kā ziņots, Saeima februāra vidū otrajā lasījumā atbalstīja vairākus priekšlikumus grozījumiem Kriminālprocesa likumā, kas varētu ļaut saīsināt arī tiesvedību ilgumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.