Ekrānuzņēmums

Valsts prezidents: Latvijā nevienlīdzība nav negadījums 9

Nevienlīdzība Latvijā ir radusies ilgstošas politikas rezultātā, tas nav nekāds negadījums, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
Vampīrs, donors vai mags – kāds ir tavs enerģētiskais tips?
Lasīt citas ziņas

Kā viņu citē LETA, nevienlīdzība ir radusies tādas ilgstošas ekonomiskas un politiskas nostājas dēļ, kas ir vērsta uz brīvu kapitāla attīstību. Viņš minēja, ka Eiropas Savienībā deviņdesmitajos gados un pēc sociālisma sabrukuma šāda nostāja pastāvēja, tomēr starplaikā radās apziņa, ka ir jābūt līdzsvarotākiem. Tādēļ šis ideoloģiskais virziens ir vairāk jāmaina uz sociālu tirgus saimniecību, sprieda prezidents.

Viens no risinājumiem, viņaprāt, ir nodokļu politika. Levits uzskata, ka pēdējā nodokļu reforma nevienlīdzību mazinājusi ļoti minimāli. Viņš pauda, ka tādēļ droši vien vajadzētu vēlreiz padomāt par šo jautājumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Prezidents arī akcentēja, ka Latvijā ir nepieciešami efektīvāki likumdošanas risināji un konkrētāki pasākumi, lai mazinātu ēnu ekonomiku, kas uz Eiropas kopējā fonā mūsu valstī ir viena no augstākajām.

Valsts prezidents arī atklāja, ka svētdien pirmo reizi apmeklējis Jūrmalas rezidenci, liekot noprast, ka iekārtošanās uz dzīvi tur prezidentūras laikā vēl ir tikai priekšā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.