Ainara Bagatska vadītā Ukrainas izlase jūlija sākumā Pasaules kausa kvalifikācijas spēles pret Gruziju un Spāniju aizvadīs “Arēnā Rīga”. Pirmā nometne, pamatā ar gados jaunajiem spēlētājiem, Rīgā sāksies 24. maijā.

“VEF Rīgas” basketbolist var atdzesēt šampanieti? 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139

“VEF Rīgas” basketbolistu pārliecība ļauj pro­gnozēt, ka šovakar savā laukumā olimpiskajā centrā līs šampanieša šaltis, atzīmējot kluba devīto Latvijas zeltu.

Fināla ceturtajā spēlē rīdzinieki viesos sagrāva “Ventspili” ar 98:74, sērijā 3:1. Uz katru mājinieku veiksmīgāku spēles nogriezni viesi atbildēja ar divtik jaudīgu izrāvienu. Trešajā ceturtdaļā, deficītam sarūkot līdz +11, VEF galvenais treneris Jānis Gailītis sapurināja savējos minūtes pārtraukumā, un jau drīz pēc Aleksandra Madsena sulīga bumbas trieciena grozā no augšas rezultāta starpība sasniedza +30 (85:55).

Madsens bija rezultatīvākais uzvarētājiem ar 16 punktiem, zaudētājiem Deniss Krestiņins iemeta 13. Pēc līdzīgajām divām pirmajām spēlēm nākamajās divās “VEF Rīga” apliecinājusi pārākumu visās pozīcijās un nav šaubu, ka mobilizēsies ceturtajam panākumam, lai vairs nebūtu jāatgriežas Ventspilī.

Kļuvis oficiāli zināms, ka olimpiskais čempions 3×3 basketbolā Kārlis Lasmanis šovasar startēs profesionālajā “Big 3” līgā ASV. “Aliens” vienības kapteinis serbs Dušans Buluts iekļāvis ventspilnieku savā komandā, kuru pārstāvēs arī Ungārijas izlasē spēlējošais serbs Tomislavs Ivoševs.

“”Big3” izrādīja interesi par Lasmani, arī Kārlis gribēja tur nonākt. Sākumā bija doma par draftu, prasījām garantijas, ka tiks nodraftēts, jo tad ir jēga nepieteikt viņu “Rīgas” sastāvā. Organizatori domāja, dot vai nedot, bet tad nolēma, ka labākais ir izveidot Eiropas zvaigžņu komandu, un tas ir interesants projekts – kā eiropieši izskatīsies līgā. Šo līgumu palīdzēja iniciēt Buluts, kurš Kārlim ir labs čoms, viņi viens otru respektē,” “Latvijas Avīzei” skaidroja menedžeris Edgars Buļs.

Līgā iesaistījušās ne mazums bijušo Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) slavenību, “Aliens” galvenais treneris būs 63 gadus vecais Riks Mahorns, kurš savulaik 18 sezonas nospēlēja NBA, 1989. gadā ar Detroitas “Pistons” kļūstot par čempionu. Šobrīd viņš pamatā analizē līgas notikumus medijos. “Big3” līgā startē 12 komandas, starts būs 18. jūnijā. Lasmanis apņēmies Latvijas izlasi pārstāvēt Līgo svētku nedēļā Pasaules kausā Beļģijā un septembrī Eiropas čempionātā Austrijā.