Latvijā
Novados

VARAM aptur Mārupes novada teritorijas plānojuma grozījumus0


VARAM ministrs Juris Pūce
VARAM ministrs Juris Pūce
Foto: Karīna Miezāja/Latvijas Avīze

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) apturējis pagājušā gada septembrī pašvaldības pieņemtos grozījumus Mārupes novada teritorijas plānojumā 2014.-2026. gadam.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir konstatējusi, ka pēc Mārupes teritorijas plānojuma grozījumu pilnveidotās redakcijas publiskās apspriešanas, kas notika pagājušā gada jūnijā, ir veikti būtiski labojumi teritorijas plānojuma saistošajās daļās – apbūves noteikumos un grafiskajā daļā, kas var skart personu tiesiskās intereses, un par šīm izmaiņām sabiedrība nav tikusi informēta.

Apstiprinot ar saistošajiem noteikumiem tādu Mārupes telpiskās plānošanas grozījumu redakciju, kas būtiski atšķiras no publiskajai apspriešanai nodotās redakcijas,

pašvaldība ir pārkāpusi normas par sabiedrības iesaisti teritorijas plānošanas procesā,

tai skaitā atklātības principu attiecībā uz sabiedrības informēšanu un lēmumu pieņemšanu.

Par to ministrijā saņemti arī iedzīvotāju iebildumi. Pašvaldībai, ieviešot izmaiņas plānojumā pēc sabiedriskās apspriešanas, tas būtu bijis jānodod atkārtotai sabiedriskai apspriešanai un tikai pēc tam varētu pieņemt jaunus saistošos noteikumus par teritorijas plānojuma izmaiņām, lēmumu skaidro VARAM.

Mārupes novada dome pagājušā gada 25.septembrī pieņēma saistošos noteikumus “Mārupes novada Teritorijas plānojuma 2014.-2026. gadam ar 2019. gada grozījumiem Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi un Grafiskā daļa” , kas stājās spēkā 12. oktobrī.

VARAM uzsver, ka teritorijas plānojuma izstrādē ir jāievēro noteikta procedūra, un tā saturam jāatbilst normatīvajiem aktiem, taču, izvērtējot Mārupes teritorijas plānojuma grozījumu dokumentāciju, konstatēja neatbilstības.

Normatīvie akti nosaka, ja publiskās apspriešanas laikā saņemti priekšlikumi vai nepieciešami plānojuma precizējumu, tad pēc to veikšanas jau pilnveidotā redakcija jānodod atkārtotai publiskai apspriešanai.

Mārupes novada teritorijas plānojumā atsevišķā zemes īpašumā ir mainīts ielas sarkano līniju izvietojums, nosakot papildus apgrūtinājumu zemes īpašniekam, līdz ar to ir aizskartas tiesiskās intereses un pārkāpts tiesiskās paļāvības princips.

Tāpat konstatēts, ka daudziem apbūves noteikumu punktiem pēc publiskās apspriešanas mainītas redakcijas un apbūves noteikumi papildināti ar jauniem punktiem, kas noteic citus izmantošanas noteikumus. Apbūves noteikumos ietvertas normas, kas ir pretrunā likuma “Par pašvaldībām”, Teritorijas attīstības plānošanas likumam, Civillikumam, Aizsargjoslu likumam, Ministru kabineta noteikumiem, kā arī lietotā terminoloģija neatbilst būvniecības regulējumam.

Ministra rīkojums nosūtīts Mārupes novada domes priekšsēdētājam un tas stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Noskaidrots, cik daudz Latvijas iedzīvotāju būtu gatavi aizstāvēt Latviju ar ieročiem
14 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Jūrmalnieks lielo laimestu gaidīja 13 gadus
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Misānes lieta: Saeimas deputāti uzdod atbildīgajām iestādēm veikt darbu koordinēšanu
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Rail Baltica” Latvijā – iekavēti darbi, laika grafiks un neapgūta nauda. Valsts kontroles ziņojums
53 minūtes
ML
Māra Libeka
Veselam
Cena vai tarifs? Jaunais atalgojuma modelis – martā
23 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Ceturtdien uzspīdēs saule
21 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Levits informējis Dienvidāfrikas ārlietu ministri par Misānes lietu
12 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Cīnījās cik spēja… Ostapenko zaudē otrajā kārtā
58 minūtes