Senās mūzikas grupa “Kesselberg Ensemble”.
Senās mūzikas grupa “Kesselberg Ensemble”.
Publicitātes foto

VEF Kultūras pilī izskanēs “Come Prima” sērijas īpašie pasākumi 0

18. aprīlī un 8. maijā VEF Kultūras pilī kamermūzikas koncertu un sarunu ciklā “Come Prima” izskanēs Jāņa Lūsēna instrumentālie opusi un Rīgas baroka mūzikas pērles.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Koncertcikls “Come Prima” ir viens no jaunā zīmola “VEF Kultūras pils rīko” īpašajiem piedāvājumiem. Lai arī cikls uzsācis tikai otro sezonu, to jau iecienījuši gan klausītāji, gan Latvijas un ārvalstu mūziķi. “Come Prima” (no itāļu valodas – kā sākumā) klausītājiem sniedz iespēju atgriezties pie mājas muzicēšanas pirmsākumiem, baudot lielisku mūziku atbrīvotā un draudzīgā gaisotnē. Būtiska koncertu sastāvdaļa ir Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītāju veidotās sirsnīgās sarunas – lielisks garants interesantam, izzinošam un aizraujošam ceļojumam kamermūzikas pasaulē.

18. aprīlī VEF Kultūras pils kamerzālē izskanēs koncertcikla 8. koncerts “Skaņas un noskaņas. Jāņa Lūsēna instrumentārijs”, komponista jubilejas zīmē atklājot arī jaunus aspektus viņa daiļradē. Jānis Lūsēns pazīstams kā daudzu mūziklu, rokoperu un dziesmu ciklu autors. Tomēr ne katram zināms, ka jau vairākus gadus viņš ir aizrāvies ar dažādu mūzikas instrumentu kolekcionēšanu un akustiskiem eksperimentiem, pētot to skaniskās iespējas un mijiedarbi. Jāņa Lūsēna mūzikas instrumentu arsenālā ir daudz neparastu instrumentu – japāņu bansuri, dažādas flautas, vibrofoni, harmoniji, monohords, cītarkokle, zvani un zvaniņi, wah-wah zvani, vēja gongi, sansula, vargans, trijstūri… Jāņa Lūsēna skaņu laboratorija pārtapusi projektā “Skaņas un noskaņas”, kurā plašā instrumentu klāsta kopskaņu bagātinās čells, basa ģitāra, kā arī trio “Art-i-Shock” saspēle. Koncerta programmā izskanēs gan senāk tapusi instrumentālā mūzika, gan skaņdarbi no cikla “Mūzika nebijušām kinofilmām”, gan miniatūras solo instrumentiem, kā arī paša komponista improvizācijas. Koncertu vadīs muzikoloģe, Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītāja Liene Jakovļeva.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt 8. maijā “Come Prima” piedāvā koncertprogrammu “Quam Terra Fontibus”, veltītu senās mūzikas grupas “Kesselberg Ensemble” (Šveice, Latvija) 15 gadu un kamerkora “Ave Sol” 50 gadu jubilejām. “Quam Terra Fontibus” latviskojumā no latīņu valodas nozīmē “avotu zeme jeb zeme, kurā sākas avoti”. Rīgas Sv. Pētera baznīcas ērģelnieks Johans Gorfrīds Mītelis bija slavenā Leipcigas kantora Johana Sebastiana Baha pēdējais skolnieks. Programmā “Quam Terra Fontibus” simboliski tiksies “sākums ar iznākumu, avots ar upi”. Mūziķi no Latvijas un Šveices, kamerkoris “Ave Sol” diriģenta Andra Veismaņa vadībā, solistes Ieva Saliete (klavesīns) un Aija Veismane-Garkeviča (soprāns) atskaņos J. S. Baha, J. G. Mīteļa un Šveices komponista B. Kinclera kompozīcijas. Koncertu vadīs muzikologs, Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītājs Orests Silabriedis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.