“VEF Rīga” pirmā uzvara VTB līgā 0

Latvijas čempioni “VEF Rīga” ar trešo piegājienu izcīnījuši pirmo uzvaru VTB Vienotās līgas turnīrā, Mariupolē ar 67:60 pārspējot “Azovmash”.

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
FOTO. Muskuļains torss! Pirmo reizi redzam Donu jaunajā Eirovīzijas tērpā 14
Farmācijas gigants “AstraZeneca” atzīst, ka viens no tās Covid-19 vakcīnas blakusefektiem var būt pat nāvējošs 7

Vai nu rīdzinieku ierasti vieglā spēle tika pazaudēta sarežģītajā ceļojumā uz Ukrainas dienvidiem, vai kāda cita vaina, taču “VEF Rīga” pēc pirmās uzvaras devās kā smagu vezumu velkot. Īsti nevedās spēle uzbrukumā, pagalam nekrita tālmetieni (visā spēlē 21/2), ilgi nācās būt iedzinējos, tomēr nepameta sajūta, ka vefiņš ir parāks un reiz tas vadzis lūzīs. Pirmās pazīmes parādījās trešajā ceturtdaļā, kad rīdzinieki panāca 45:37 vadību, par kuru tūdaļ bija jāaizmirst – pēc brīža 45:47. Tikai pēdējā ceturtdaļā, kad sakostiem zobiem tika nosargāts savs grozs un svarīgākajos brīžos bumba dabūta arī pretējā, kad “Azovmash” tika atstāti ar septiņiem gūtiem punktiem, spēles ritējums pagriezās Latvijas čempionu labā. Īpaši jāuzteic komandas jaunieguvumi Bajramovičs un Nikss, kuri nodrošināja pārsvaru zem groziem (atlēkušās bumbas 45 pret 29) un pēdējā piecminūtē guva vairākus svarīgus grozus uzbrukumā. Ar Toms Delininkaitis, kurš pēdējās minūtes sākumā panāca 65:60. Pēc kājas savainojuma apārstēšanas laukumā atkal bija komandas kapteinis Kristaps Janičenoks. Pamazām veidojas komanda, kura gatava uzvarēt arī tajās dienās, kad nekas neiet no rokas.

Trešdien Eiropas kausa izcīņas ietvaros “VEF Rīga” Tallinā spēlēs pret “Kalev/Cramo”, bet VTB līgā nākamā spēle tikai 3. novembrī Rīgā pret Rima Kurtinaiša trenēto “Khimki”.

VTB VIENOTĀ LĪGA

Mariupoles “Azovmash” – “VEF Rīga” 60:67 (15:14, 32:30, 53:49). Kolinss 17, Lovs 13; Bajramovičs 17+12AB, Nikss 12+12AB, Janičenoks 12, Brauns 8, Jahovičs, Delininkaitis pa 6, Robinsons 4, A. Bērziņš 2, Iļjins, Pasečniks, Strēlnieks.