Maks Verstapens no Nīderlandes sezonas pēdējā posma pēdējā aplī izcīnīja savu pirmo F-1 pasaules čempiona titulu.

Verstapenam pirmā sezonā 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
VIDEO. “Tā ir Rita? Ko tu stāsti!” Lauris Reiniks nosauc attiecību eksperti Ritu Lasmani par bezpajumtnieci

Pirmās formulas (F-1) čempionāta otrajā posmā Saūda Arābijas “Grand Prix” izcīņā, kas norisinājās Džidā, uzvaru izcīnīja pagājušā gada čempions Makss Verstapens no Nīderlandes.

“Red Bull” komandas pilots pēdējos apļos apsteidza Šarlu Leklēru ar “Ferrari”, abi par uzvaru cīnījās līdz pat finiša taisnei, pussekundes pārsvaru saglabājot Verstapenam. Trešais palika Karloss Sainss juniors, kurš arī brauc ar “Ferrari”.

Kvalifikācijā pamatīgu avāriju piedzīvoja Mihaela Šūmahera dēls Mika Šūmahers, kura vadītā “Haas” formula ar ātrumu 270 km/h ietriecās trases aizsargsienā.

Autosportists tika nogādāts slimnīcā, taču, par laimi, traumas nebija guvis. Sacensībās viņš gan nepiedalījās. Tikmēr Portugālē aizvadīts sezonas otrais posms Eiropas čempionātā rallijā, liepājniekiem Mārtiņam Seskam un Renāram Francim Azoru rallija kopvērtējumā ieņemot desmito vietu, bet “ERC Open” klasē esot ātrākajiem.

Augstāku vietu sasniegt neļāva tehniskas ķibeles, jo sacensību otrajā dienā Latvijas ekipāžas spēkrats “Škoda Fabia Rally2-Kit” darbojās tikai ar 50% jaudu. Uzvaru svinēja spānis Efrens Larena.