Lidosta “Rīga”.
Lidosta “Rīga”.
Foto: Zane Bitere/LETA

Rolands Repša: Ar plakātiem nepietiek 0

Veselības ministrijas 27. februārī organizētā preses konference ar visu atbildīgo dienestu piedalīšanos par situāciju ar koronavīrusu atstāja divējādu iespaidu. No vienas puses, ir redzams, ka ministrijas cilvēki un dienestu speciālisti dara visu iespējamo, lai sabiedrību sagatavotu iespējamām saslimšanām. Šķiet, arī pati ministrija, dienesti un slimnīcas ir gatavas “cīņai”, kas neizbēgami ir priekšā, un sekmīgi tiks galā vismaz vīrusa izplatības sākotnējā periodā ar ierobežotu saslimšanu skaitu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas
Kas notiks, ja saslimušo skaits iesniegsies dažos simtos, šobrīd ir grūti prognozēt un šādus jautājumus arī neviens neuzdeva.

Un tomēr preses konference mazliet izskatījās pēc absurda teātra. Klātesošajiem žurnālistiem bija pilnīgi skaidrs, ka Veselības ministrija un tai pakļautie dienesti pilda varonīgo seku likvidatoru lomu. Bet kur paliek cīņa ar problēmas cēloņiem? Ar cilvēkiem, kas pilnīgi nekontrolēti (no medicīnas viedokļa) ierodas Latvijā, piemēram, caur starptautisko lidostu “Rīga”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kamēr Veselības ministrija aicina mūs rūpīgi sekot savam veselības stāvoklim pēc atgriešanās no Itālijas, tikmēr katru dienu daži reisi turpina uz turieni lidot, tādējādi gādājot nākamos potenciālos aprūpējamos. Tātad vieni smeļ ūdeni no laivas, tikmēr citi to atkal piegāž pilnu.

Izskatās, ka atkal ir nepieciešams sabiedrības spiediens (kā Misānes lietā), lai lidosta “Rīga” tiktu pārvērsta par mūsu galveno aizsardzības līniju pret koronavīrusu.

Visātrāk speramais solis ir neielaist valstī ārzemniekus (arī tranzītā esošos), kas pēdējās 14 dienās ir bijuši Ķīnā, Singapūrā, Dienvidkorejā, Irānā un Ziemeļitālijā. Ja šis solis būtu sperts agrāk, Igaunija nebūtu saņēmusi dāvanā no Latvijas pirmo saslimšanas gadījumu.

Būtu arī nepieciešams uz laiku atcelt reisus uz Ziemeļitāliju un stingri rekomendēt cilvēkiem uz turieni nedoties bez īpašas vajadzības. Visbeidzot, reisiem no Itālijas jāievieš speciāls ielidošanas koridors ar temperatūras kontroli un regulāru telpu un virsmu dezinfekciju.

Apskatītie profilakses pasākumi jau ir daļēji vai pilnībā ieviesti daudzās pasaules lidostās. Rīgā mēs pagaidām apmierināmies ar skaidrojošiem plakātiem.

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.