Viens par visiem un visi par vienu – Latvijas volejbola izlase gatava Eiropas čempionātam.

“Izšķirošie bija bloks un aizsardzība.” Latvijas volejbola izlasei vēsturiska pirmā uzvara 1

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Latvijas volejbola izlase Eiropas čempionātu Tallinā sāka ar vēsturisku pirmo uzvaru, ar 3-1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:21) pārspējot Igauniju.

Latvijas volejbolisti spēli kontrolēja jau no pirmā seta sākuma un tikai trešajā setā, mūsējiem netiekot galā ar servju uzņemšanu, pārliecinošāki izskatījās igauņi.

Tā noslēgumā neliela atpūta tika dota Latvijas izlases līderiem un ceturtajā setā cēlājam Denisam Petrovam izdevās veiksmīgi atrast dažādus uzbrukuma virzienus.

Garā izspēlē cīņai punktu pielika Hermans Egleskalns, kurš kopā sakrāja 21 un bija mača rezultatīvākais spēlētājs. 13 punkti Atvaram Ozoliņam, pa desmit – Romānam Saušam un Tomam Švānam.

Mājiniekiem izteikts pārsvars servēs, latviešiem – blokā (13 pret 7), kur sekmīgākais ar četriem punktiem bija cēlājs Deniss Petrovs.

Igauņi bija uzvarējuši latviešus iepriekšējās desmit spēlēs pēc kārtas un arī šovakar noteikti rēķinājās ar panākumu.

Sāncenšu galvenais treneris Sedriks Enars otrajā setā, rezultātam esot 5:11, no rezervistu soliņa piecēla no savainojuma īsti neatlabušo Robertu Tehtu, taču glābt mājiniekus viņš nespēja.

“Izšķirošie šodien bija bloks un aizsardzība, kur nospēlējām labi. Servju uzņemšana mums ir par 20 procentiem sliktāka nekā igauņiem, taču to kompensējām citos spēles elementos, blokā bijām divreiz labāki,” atzina Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls.

“Uzvara mums ir pārsteigums. Liels solis ir spēlēšana šeit, mēģinājām spēlēt brīvi. Bijām labi sagatavojušies, un viss strādāja. Pret Igauniju vienmēr ir īpašas spēles, esam laimīgi, bet šis ir tikai sākums. Gribam kvalificēties izslēgšanas turnīram,” teica Egleskalns.

Rīt 19.00 otrā spēle pret Horvātiju, kas finālturnīrā spēlē ceturto reizi, pirmo kopš 2015. gada, labākais rezultāts ir astotā vieta 2005. gadā.

Viņi vienīgie no grupas komandām Eiropas rangā ir aiz Latvijas.

Abos mačos Eiropas čempionāta kvalifikācijā pirms pieciem gadiem uzvarēja mūsējie. Horvāti šovasar spēlēja Eiropas Sudraba līgā, kur izcīnīja ceturto vietu. Astotdaļfinālā iekļūs četras no sešām grupas komandām.