Foto – LETA

VID: Latvijā ēnu ekonomika ir liela problēma, taču tās īpatsvars samazinās 0

Latvijā ēnu ekonomika ir liela problēma, taču tās īpatsvars samazinās, trešdien LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Nelija Jezdakova.

Zeme ir nolemta bojāejai: atklāts, kad un kāds būs pasaules gals
Veselam
Antivakseri tagad dziļi nožēlo?! Pētījumā atklāta sensacionāla informācija par Covid-19 vakcīnām 8
RAKSTA REDAKTORS
“Jūs tur tajā valdībā esat nojūgušies?” Valdība par tautas naudu reklamē sevi komercmedijos 19
Lasīt citas ziņas

Viņa atzīmēja norādīja, ka Eiropas Komisijas sagatavotais pētījums liecina, ka Latvijā ēnu ekonomika  visaugstākajā līmenī bija 2003.gadā – 30,4%, pēc tam šis rādītājs pakāpeniski samazinājās, bet krīzes gados atkal palielinājās.

Pēc Jezdakovas stāstītā, 2011.gadā ēnu ekonomikas īpatsvars bija 26,5%, bet šim gadam tas tiek prognozēts 26,1% apmērā.

CITI ŠOBRĪD LASA

VID vadītāja atzina, ka ēnu ekonomika Latvijā ir liela problēma.

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas. VID ir izveidots 1993.gadā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.