Latvijā
Sabiedrība

VID pagaidām nekomentē priekšlikumu par Eiropas finanšu policiju0

Foto: Paula Čurkste/LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) pagaidām vēl nevar komentēt Eiropas Parlamenta ieceri izveidot vienotu Eiropas finanšu policiju, aģentūru LETA informēja VID.

“VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes rīcībā nav informācijas par iecerētās Eiropas finanšu policijas kompetenci, pienākumiem, pilnvarām, struktūru, darbības modeli un sadarbību, līdz ar to nevaram sniegt vērtējumu par Eiropas finanšu policijas izveides idejas atbalstīšanu vai neatbalstīšanu,” norādīja VID.

Eiropas Parlaments (EP) šonedēļ apstiprināja detalizētus priekšlikumus cīņai ar finanšu noziegumiem un taisnīgākas un efektīvākas nodokļu sistēmas izveidei, rosinot izveidot Eiropas Savienības (ES) līmeņa naudas atmazgāšanas uzraudzības iestādi un Eiropas finanšu policiju.

EP Finanšu noziegumu, izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un nodokļu apiešanas īpašā komiteja (TAX3) gadu strādāja pie ziņojuma, ko šonedēļ apstiprināja ar 505 balsīm, pret balsojot 63, bet 87 deputātiem atturoties.

EP ieskatā Eiropas Komisijai (EK) būtu nekavējoties jāsāk darbs pie priekšlikuma Eiropas finanšu policijas izveidei, ANO ietvaros jāizveido globāla nodokļu iestāde, ES valstīm būtu jāizbeidz “zelta vīzu” un pasu programmas, savukārt pētnieciskajiem žurnālistiem un trauksmes cēlējiem būtu nepieciešama labāka aizsardzība.

Eiroparlamentārieši starp secinājumiem minējuši arī to, ka ES dalībvalstīm trūkst politiskās gribas vērsties pret nodokļu apiešanu un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un septiņās ES valstīs – Beļģijā, Kiprā, Ungārijā, Īrijā, Luksemburgā, Maltā un Nīderlandē – vērojamas “nodokļu oāžu” pazīmes.

Deputāti arī pauda nožēlu, ka tādas bankas kā “Swedbank” un “Danske Bank” iesaistītas Krievijas naudas atmazgāšanā.

Īpašās komitejas priekšsēdētājs Peters Ježeks norādīja, ka ES dalībvalstis nerīkojas pietiekami apņēmīgi. “Bez politiskās gribas nebūs progresa. Eiropieši ir pelnījuši vairāk,” viņš piebilda.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijas dezinformācijas apskats: Latvijas “krahs” un “kolaborācijas indekss” 1
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Misāne vēršas pie Ģenerālprokuratūras ar lūgumu
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atjaunota avārijas dēļ slēgtā satiksme Jaunciema gatvē
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Dots starts jaunai pedagoģijas studiju programmai; jāmācās tikai gadu
6 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Daugaviņš pirmo reizi KHL tiek pie “hat trick”
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Par VDD jaunās ēkas atrašanās vietu nepieciešama diskusija
7 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Braienta izmantotais helikopters bija kā limuzīns ar paaugstinātu izturību
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
GKR piedāvājusi Sileniekam pievienoties tās sarakstam
5 stundas