Suns Patrons saņem valsts apbalvojumu par izcilo darbu no Volodimira Zelenska.
Suns Patrons saņem valsts apbalvojumu par izcilo darbu no Volodimira Zelenska.
Foto: REUTERS/ SCANPIX/ LETA

VIDEO, FOTO. Ukrainas slavenākais suns Patrons saņēmis apbalvojumu par izcilu darbu karā no prezidenta Zelenska 0

Ukrainas dienesta suns Patrons ir iekarojis visas pasaules atpazīstamību un tagad – arī apbalvojumu pat no prezidenta Volodimira Zelenska.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Lasīt citas ziņas

Šis Džeka Rasela šķirnes suns Ukrainas armijā kopā ar savu saimnieku Mihailo Iļjevu darbojas jau kopš pirmās kara dienas. Līdz šai dienai Patrons ir spējis atrast un līdz ar to novērst vairāk nekā 200 sprādzienbīstamus priekšmetus. Patrons regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas sapieriem, lai Ukrainas ielas pēc Krievijas iebrukuma padarītu atkal drošas.

Nesen Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis svinīgā ceremonijā piešķīra apbalvojumu valsts slavenākajam dienesta sunim Patronam – par viņa darbu, par viņa centību, par viņa palīdzību ukraiņu tautai. Protams, apbalvojumu saņēma arī suņa saimnieks Mihailo Iļjevs.

CITI ŠOBRĪD LASA
Suns Patrons, kas Ukrainas karā meklē sprādzienbīstamus priekšmetus

“Es vēlos apbalvot tos Ukrainas varoņus, kas mūsu zemi ir atbrīvojuši no sprādzienbīstamajiem priekšmetiem. Un kopā ar mūsu varoņiem ir arī mazs un brīnišķīgs sapieris Patrons, kurš ne tikai neitralizē sprādzienbīstamos priekšmetus, bet arī māca mūsu bērniem drošības pasākumus bīstamajās vietās,” Zelenskis sacīja ceremonijā.

Lai cilvēki no visas pasaules varētu sekot līdzi iemīļotā suņuka gaitām un viņa palīdzībai Ukrainas ārkārtas situāciju dienestam, socvietnē “Instagram” Patronam tagad ir izveidots savs profils.

Viesojoties UKrainā, bijusī Latvijas Iekšlietu ministre Marija Golubeva arī satika slaveno Patronu un pat nofotografējās kopā ar mazo varoni. Un tā, pavisam negaidīti, reizēm piepildās sapņi. Paturēt rokās Patronu. Paldies viņam par visām izglābtām dzīvībām,” – vēstīts pie abu kopbildes, kas ievietota vietnē “Twitter”.

SAISTĪTIE RAKSTI