Jānis Lūsēns
Jānis Lūsēns
Publicitātes foto

VIDEO: Jānis Lūsēns aicina uz jubilejas lielkoncertiem 0

Ar koncertu VEF Kultūras pilī 23. martā sāksies vērienīgs jubilejas lielkoncerts “Jānim Lūsēnam 60”. Skarbs romantiķis ikdienā un bezgala talantīgs ar Dieva dzirksti apveltīts mūzikā – tas ir izcilais latviešu komponists Jānis Lūsēns, kurš 7. aprīlī savu 60. dzimšanas dienu svinēs ar grandiozu koncertu dzimtajā Liepājā, Olimpiskā centra arēnā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

Jubilāra vērienīgajās dzimšanas dienas svinībās piedalīsies “Zodiaks”, Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Marija Naumova, Ingus Pētersons, Kristīne Zadov­ska, Andris Ērglis, Aija Vītoliņa, Uģis Roze, Aija Andrejeva, Igo, Ieva Sutugova, Raimonds Ozols, Ieva Akuratere, Ralfs Eilands, Anmary, Atis Ieviņš, Annija Putniņa, Elizabete Lukaševiča, koris “Sōla” un daudzi citi mūziķi, kā arī radošās darbības līdzgaitnieki. Jānis Lūsēns savus jubilejas koncertus veido kopā ar režisoru un scenogrāfu Reini Suhanovu.

Par jubilejas svinībām komponists teic: “Neticami ātri paskrējis laiks. Nu klāt brīdis, kad atcerēties galvenās pieturas!” Koncerts ir veidots divās daļās, un tā pirmā daļa būs veltīta teātrim. “Teātris ir ļoti nopietns posms manā dzīvē, kas aizņēmis daudz laika. Izveidoju ciklus, programmu saliku kā mistēriju ar nelieliem atmiņu un sajūtu uzplaiksnījumiem. Romantiski, naivi, groteski, reizē nopietni un bērnišķīgi,” atklāj J. Lūsēns. Klausītājiem būs atkaltikšanās ar dziesmām no izrādēm “Kaupēn, mans mīļais”, “Sfinksa” un “Agrā rūsa”, “Indriķa hronika”, “Neglītais pīlēns”, “Hotel Christina”, “Meierovics” un “Putnu opera”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt koncerta otrajā daļā, protams, skanēs “Zodiaks” un kaut kas arī no agrīnajiem laikiem. “Tas būs diezgan liels skrējiens cauri laikam, esmu atradis pat dažus ļoti agrīnus gabalus. Vienu, ko savulaik dziedāja Zigfrīds Muktupāvels, tagad dziedās Ralfs Eilands, citu, ko dziedāja Aivars Brīze, tagad dziedās Atis Ieviņš. Būs arī Igo ar dziesmu “Par smilgām”. Otrā daļa būs tāda kā es pats – vienu brīdi kluss un vērojošs, citubrīd – bravūrīgs un delverīgs, taču nezaudējot mūžīgo ilgu sajūtu pēc miera, tīrības, patiesības un īstuma – gan pirmie soļi elektroniskajā mūzikā, gan dziesmas, kas savulaik aizrāva daudzus un priecē vēl šodien,” stāsta J. Lūsēns.

Jau sen visās intervijās J. Lūsēns saka, ka grib attālināties no mākslu masu pasākumiem, jo uzskata, ka trok­snis ir drausmīgs un viņš vēlas atgriezties nulles punktā – sākt visu no jauna, no klusuma. Par šiem četriem jubilejas koncertiem viņš atklāti teic: “Koncertus rīkoju, draugu pamudināts, bet tā nav mana nepieciešamība. Drīzāk var teikt, ka ļāvos sevi pierunāt svinēt. Nedomāju, ka jubileju atzīmēšana kaut ko dod cilvēka personīgajai izaugsmei. Ja draugi un kolēģi mudina svinēt, tā ir laba zīme – esi kādam prieku sagādājis ar savu profesionālo darbošanos. Būtu skumji, ja tevi neviens neatceras un pats sāc stellēt savus jubilejas koncertus.”

Savu 60. jubileju 7. aprīlī komponists svinēs ar grandiozu koncertu dzimtajā Liepājā. Svētku kulminācijas koncertā neaizmirstamas emocijas valdīs viņa daudzo skatuves draugu, līdzgaitnieku un skatītāju vidū!

Kad un kur?

  • 23. martā plkst. 14.00 un 19.00 VEF Kultūras pilī Rīgā
  • 29. martā plkst. 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē
  • 7. aprīlī plkst. 19.00 Liepājas Olimpiskajā centrā
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 15–40.

Video Jānis Lūsēns un Zigfrīds Muktupāvels “Pūt, vējiņi”:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.