VIDEO. Kas notiks Baltkrievijā, ja Lukašenko nomirs? Pastāv divi scenāriji, bet jautājumu tomēr ir vairāk 52

Baltkrievijas līderis Alaksandrs Lukašenko pirmo reizi pēdējo nedēļas laikā parādījies sabiedrībā, taču izskatās un izklausās slims, pastiprinot spekulācijas par viņa veselības problēmām. Viņa rokās Baltkrievija ir jau kopš 1994. gada. Kāda būs nākotne, ja viņš nomirs? To skaidro “Current Time”.

Reklāma
Reklāma
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Lasīt citas ziņas

Plašsaziņas līdzekļos publicēts arī videomateriāls, kurā Lukašenko balss izklausās īpaši aizsmakusi. Pirms tam viņš apmeklēja 9. maija svinības Maskavā, kur acīgākie pamanījuši, ka pašpasludinātais līderis jūtas neērti un viņam ir apsaitēta roka. Turklāt viņš nepievienojās citiem līderiem pusdienās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Tas vēl vairāk pielēja eļļu ugunij spekulācijām par viņa veselības stāvokli.

Trimdas opozīcijas līdera Svjatlana Cihanouska sacījusi: “Esmu gatava uzņemties atbildību, būt jūsu balsij šajā grūtajā laikā, nodrošināt godīgas vēlēšanas un neļaut pie varas nākt haosam vai jaunam diktatoram.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Vai Aleksandra Lukašenko nāve pakļautu Baltkrieviju riskam nonākt zem Krievijas okupācijas? “Tas ir milzīgs risks. Taču tā būtu arī liela iespēja izvairīties no Krievijas ietekmes,” uzsver Svjatlanas Cihanouskas padomnieks Franaks Viačorka.

Baltkrievijas prezidenta nāves gadījumā pastāv divi scenāriji, kā turpmāk tiks pārvaldīta valsts.

Ja sava veselības stāvokļa dēļ Aleksandrs Lukašenko vairs nespēs pildīt savus pienākumus, vadības groži uz laiku nonāks parlamenta augšpalātas spīkeres Natālijas Kočanovas rokās. Tādā gadījumā prezidenta vēlēšanām jānotiek 30-70 dienu laikā.

“Ja Kočanovai būs iespēja vadīt valsti 30-70 dienas līdz nākamajām vēlēšanām, kā tiks izvēlēti kandidāti? Kā tiks noformēta vēlēšanu komisija? Ir ļoti daudz jautājumu,” norāda politikas analītiķis Andrejs Kazakevičs.

Savukārt, ja Lukašenko mirst vardarbīgā nāvē, tad viņa pilnvaras uzņemas Valsts drošības padome, ko pašlaik vada ģenerālis Aleksandrs Volfovičs.

“Nelolojiet ilūzijas. Ja Lukašenko kādu iemeslu dēļ pēkšņi pazudīs, Krievija spēlēs vadošo lomu, lai izlemtu, kurš būs nākamais prezidents,” noslēgumā saka Kazakevičs.
Aleksandrs Lukašenko

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.