Dabā
Zaļā dzīvošana

VIDEO. Lapsa naktī šiverē Liepājas centrā2

Ekrānuzņēmums no portāla “liepajniekiem.lv” ievietotā video soctīklā “Facebook”.

Pirms dažām dienām vienā no Vecliepājas pagalmiem viesojusies lapsa. “Sen biju manījusi viņu pie boulinga, bet tagad jau pa sētām staigā. Vai man ir jāziņo kādam konkrēti?” tā jautājusi liepājniece Iveta Razma, tā nedēļas nogalē vēstīja portāls “liepajniekiem.lv“. Lapsas šiverēšana iemūžināta arī video, ko noskatījušies vairāki tūkstoši lasītāju.

“Manuprāt, diezgan nevesels tas zvērs. Skaidrs, ka cilvēki paši vainīgi, piebarojot kaķus, bet vai šis jau nav bīstami? Bērnu šeit daudz, kā nesanāk kāda bēda,” par nelūgto viesi blakus mājai Uliha ielā 12 uztraukumu paudusi Liepājas pilsētas iedzīvotāja.

Ja meža iemītnieki tiek pamanīti pilsētas teritorijā, par tiem uzreiz jāziņo pašvaldības policijai.

“Mums ir izstrādāta procedūra, kā rīkoties šajos gadījumos,” tā “liepajniekiem.lv” stāsta Liepājas Pašvaldības policijas (PP) pārstāvis Kaspars Vārpiņš. “Tas ir atkarīgs no tā, kurā vietā ir pamanīts meža dzīvnieks. Mēs apsekojam teritoriju un, ja tie ir lielāki meža zvēri, tad piesaistām arī veterināru, ja mazāks, tad tiekam galā ar dzīvnieku ķērāju palīdzību,” sacīja Vārpiņš.

Lapsa. Ilustratīvs foto.
Foto: Mārtiņš Kalaus/LETA

Latvijas mednieku savienības (LMS) biedrs Gunārs Freimanis sarunā ar “liepajniekiem.lv” paudis viedokli, ka situācija ar lapsu nav nekāda nejaušība, jo viņas mēdz dzīvot pilsētu teritorijās.

“Lapsas apdzīvo cilvēku pamestos nostūrus, ievācas pat pamestās mājās. Viņas rok alas, pārtiek no žurkām, pelēm un arī no cilvēku izmestās barības. Šajā gadījumā pilsētai jādomā par vides sakopšanu, it īpaši tas attiecas uz graustiem. Ja, piemēram, blakus kādam bērnudārzam ir pamesta katlu māja, tad drīz lapsas un lapsēni nāks spēlēties ar bērnu mantiņām,” brīdināja Freimanis.

Tajā pašā laikā Freimanis nomierina, ka iedzīvotājiem nav jāuztraucas par savu drošību.
Saistītie raksti

“Par slimībām gan nebūtu jābaidās, jo trakumsērga Latvijā jau vairākus gadus nav novērota, bet kašķis vairāk ir bīstams mājdzīvniekiem. Lapsa nav bīstama cilvēkam.”

Šīs nav pirmais, un noteikti arī nav pēdējais gadījums, kad dzīvnieki apmaldās un nonāk pilsētā. Liepājā vairakkārt manīti arī citi meža iemītnieki. Piemēram, 2017. gadā kāds Karostas iedzīvotājs sastapās ar mežacūku baru, savukārt autovadītāji regulāri saskaras ar ežiem, aļņiem, stirnām un vēl dažiem mežu iemītniekiem, kuri šķērso ceļu pilsētā.

Video skaties šeit:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.