Foto no LA arhīva

“Aktīvisti” partijām par 80 000 eiro piedāvājuši “Latvenergo” klientu kontaktus 0

Popularitātes audzēšanai “kādi aktīvisti” partijām piedāvājuši par 80 000 eiro iegādāties nezināmā veidā iegūtu datu bāzi ar AS “Latvenergo” klientu kontaktiem un mobilo telefonu numuriem, vēsta raidījums “Nekā personīga”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Raidījumam tapis zināms, ka pirms vēlēšanām partiju vidē klejojuši dažādi darboņi, kuri piedāvājuši puslegālus un neafišējamus pakalpojumus kā audzēt popularitāti.

Uzņēmuma pārstāve Ivita Bidere šovakar aģentūru LETA informēja, ka “Latvenergo” rīcībā nav apstiprinājuma par uzņēmuma klientu datu nesankcionētu iegūšanu. “Esam nekavējoši reaģējuši uz izskanējušo informāciju, uzsākot iekšējo pārbaudi, kā arī ziņojot par to kompetentajām iestādēm,” norādīja Bindere.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa arī piebilda, ka “Latvenergo” datu bāzē neglabājas klientu sociālo tīklu kontakti.

Piedāvāti “troļļu fermu” pakalpojumi. Saeimas deputāts Edvards Smiltēns (LRA) pauda, ka ir bijuši šādi “troļļu fermu” piedāvājumi uz decembri, janvāri. Pēc viņa paustā, partija gan neesot ielaidusies tālākās sarunas. Prasītās summas svārstījušās no 130 000 eiro līdz 180 000 eiro.

Interneta reklāmu uzskaite ir sarežģīta. Par pamatu tiek ņemtas ziņas, ko iesniegušas pašas politiskās apvienības. Līdz šīs nedēļas piektdienai KNAB ieskatā absolūti līderi bijia KPVLV un “Saskaņa”.

Kā vēstīja “Nekā personīga”, neoficiāli arī esot izskanējis, ka KNAB, iespējams, nav spējis iegūt visu nepieciešamo informāciju no kompānijas “Facebook”, lai varētu pilnvērtīgi sākt partiju priekšvēlēšanu tēriņu uzskaiti. Biroja Politisko organizāciju finansēšanas kontroles nodaļa vadītāja Amīlija Raituma gan šādus apgalvojumus noraidīja. KNAB kompānijai sūtījis vairākas vēstules, pagaidām ir saņemta viena atbilde, bet tiek gaidītas arī citas. Vai iegūts prasītais, Raituma neatklāja.

“[..] Bet es nebūtu tik pesimistiska [..]. Neizdarītu tādus secinājumus, ka no “Facebook” nebūs nekādas atgriezeniskās saites,” viņa norādīja, piebilstot, ka no “Facebook” puses ir konkrēta kontaktpersona, kā arī, salīdzinot ar iepriekšējo gadu pieredzi, sadarbība esot krietni labāka.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.