Latvijā pārāk maz vērības tiek pievērsts elektroauto uzlādes staciju tīkla attīstībai.
Latvijā pārāk maz vērības tiek pievērsts elektroauto uzlādes staciju tīkla attīstībai.
Foto: Shutterstock

VIDEO. Vai iedzīvotājiem ir jāmaksā par elektrouzlādes stāvvietu? 13

Ar raidījumu “360TV Ziņneši” sazinājās kāds skatītājs saskāries, kurš ir saskāries ar netaisnīgu situāciju, saistībā ar sava elektroauto uzlādes laikā. Papildus uzlādes lietotnē norādītajiem dažiem desmitiem centu, teritorijas apsargs lūdzis piemaksāt vēl eiro piecdesmit stundā par stāvvietu, kurā uzlādes laikā novietots elektrobraucamais. Cik tas ir pamatoti un godīgi – to skaidroja Miks Dūcis.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

Latvijā ir apmēram pustūkstotis ātrās un vidēji ātrās publiskās elektrouzlādes stacijas, tātad viens punkts uz vairāk nekā desmit elektroauto. Salīdzinājumam – Nīderlandē vai Norvēģijā uz vienu uzlādes iekārtu ir aptuveni trīs četri elektroauto, un arī pie mums elektrouzlādes tīklu arvien paplašina, tāpēc vēl jo vairāk aktuāls būs jautājums, vai par uzlādes staciju stāvvietām nāksies maksāt papildus maksu?

Situācijas apraksts. Žurnālists Miks Dūcis devies uz kādu elektrouzlādes staciju. Pēc neilga laika atgriežoties pēc auto, apsargs lūdz samaksāt iepriekš nolīgto pusotru eiro un pat izsit čeku. Tik tālu viss skaidrs – tātad papildus trīsdesmit pieciem centiem par kilovatu vēl stundas maksa. Tā šo uzlādi padara par diezgan neizdevīgu. Bet, ja nu steidzami jālādējas – kāpēc ne? Taču jāatceras, ka stāsts jau nav par izdevīgumu, bet par godīgumu un to – kāpēc aplikācijas lietotājs netiek laicīgi informēts par to, ka gaidāmi kādi papildus izdevumi. Atbilde tiek meklēta pie Latvijas elektroauto biedrības pārstāvja Kārļa Mendziņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Prakse, ka jāmaksā par stāvvietu ir normāla prakse, bet vai to vajadzētu iekļaut aplikācijā? Es teiktu, ka būtu vēlams.”
Eksperts norāda, ka Mobilly un tam līdzīgas aplikācijas vien apvieno daudz un dažādus elektrouzlādes vietu saimniekus – tādēļ, ir pilnīgi iespējams, ka kaut kas netiks atainots pilnīgi. Lai no šādiem pārsteigumiem izvairītos, ja tas tehniski ir iespējams, labāk izmantot pašu uzlādes vietu aplikācijas.

“Jāsaprot, ka elektroauto īpašnieki šobrīd ir, tā teikt izlepuši, jo līdz šim ir bijusi salīdzinoši lēta uzlāde, un teju visās stāvvietās nav bijis jāmaksā, arī tās, kuras bijušas pilsētas centrā, bet šobrīd tā situācija mainās, un stacijas sāk parādīties arī privātās teritorijās, kurās ir citi apmaksas veidi.”

Protams, par Barona ielā notiekošo vaicājām arī Mobilly vadītājam Ģirtam Slaviņam – kā nekā tieši viņu aplikācijā nav nekādu norāžu par to, ka būs kas papildus jāmaksā.

“To staciju šobrīd ir tik daudz, ka nācās meklēt, kur tieši tas ir. Bijām tiešām piemirsuši to pierakstīt. Stacijas par kurām būtu jāmaksā ir maz, faktiski šī un vēl divas. Latvijā tādu faktiski nav. Šajā gadījumā vienkārši cilvēciski bija aizmirsies pierakstīt.”

Citos līdzīgos gadījumos – Mobilly vadītājs aicina, vispirms zvanīt vai rakstīt aplikācijas uzturētājiem. Šādas problēmas var ātri un vienkārši atrisināt. Diemžēl, ne visi labi nodomi beidzas ar tikpat veiksmīgiem rezultātiem – šoreiz elektroauto braucēja mēģinājums norādīt uz nepilnību sistēmā rezultējies ar vienu uzlādes staciju pilsētā mazāk.

VIDEO:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.