Latvijas vīru florbola izlase pasaules čempionātā Helsinkos zaudēja favorītiem 1

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124

Latvijas vīru florbola izlase pasaules čempionātā Helsinkos zaudēja favorītiem, bet ar sava līmeņa pretiniekiem dāņiem nospēlēja neizšķirti. Rīt svarīga spēle par tikšanu ceturtdaļfinālā.

Pret florbola lielvalstīm mūsējiem “plānotas” neveiksmes – 1:11 pret Zviedriju un 2:7 pret Somiju. Abās cīņās pirmie bijām vadībā, katrā no šiem mačiem rezultātu atklājot Armandam Savinam. Vēl kopīgs tas, ka pret grandiem pēc pirmā perioda zaudējām vien ar 1:2, tālāk jau izpaužoties favorītu pārspēkam.

Pret čempionāta mājiniekiem somiem solīdāka spēle, vien reto reizi pret viņiem pasaules čempionātos iemetot divus vārtus, tostarp vārtsargam Jānim Salcevičam atvairot divus “bullīšus”.

Tam pa vidu pamatīgi “amerikāņu kalniņi” spēlē ar Dāniju (5:5). Latvija bija iedzinējos ar 0:2, līdz pirmā perioda beigām panāca neizšķirtu, tad bija vadībā ar 4:2 un 5:3, pēdējās piecās minūtēs izlaižot uzvaru no rokām. Pasaules čempionātā florbolā grupu turnīrā spēles var noslēgties neizšķirti, līdz ar to Latvijas izlases vieta grupā izšķirsies šodien Zviedrijas un Dānijas izlašu cīņā.

Ja dāņi zaudēs ar astoņu vārtu starpību, būsim trešie A grupā, tad pretim rīt nāks Kanāda vai Filipīnas. Savukārt, ja dāņi parādīs raksturu pret zviedriem, tad mums spēkošanās ar Igauniju.

“Mums nav tik ļoti būtiski, kuru vietu ieņemsim apakšgrupā, jo nākamā spēle mums jāuzvar jebkurā gadījumā. Komandas, kuras nāks pretī, ir jāuzvar, tikai jābūt gataviem šim mačam,” teic Latvijas izlases galvenais treneris Arto Rīhimeki.

Pēc grupu turnīra Latvijas izlasē rezultatīvākais ir Pēteris Trekše ar trim rezultatīvām piespēlēm. Pa diviem gūtiem vārtiem ir ne tikai Savinam, bet arī Edgaram Puriņam un Rolandam Kovaļevskim.

Zviedrijā pasaules čempionātu dāmām devītajā vietā noslēdza Latvijas florbolistes, kurām tas ir sliktākais rezultāts kopš debijas 1997. gadā. Grupā bija trīs zaudējumi, kā arī astotdaļfinālā pret Norvēģiju (6:9).

Beigas gan uz pozitīvas nots, jo cīņā par 9.–12. vietu ar 13:0 sagrauta ASV un pēdējā mačā ar 7:5 pieveikta Vācija. Latvijas izlasē šajā turnīrā rezultatīvākā Anna Ankudinova, kurai desmit (7+3) punkti. Finālā bija klasika – Zviedrija pret Somiju. Bronzu izcīnīja Šveice, ar 5:2 pieveicot Čehiju.