Reklāmraksti

Viesistabas iekārtošana: kādas kļūdas nepieļaut?0

Publicitātes foto

Viesistaba ir viena no biežāk izmantotajām telpām mājoklī un tai nepieciešams pārdomāts iekārtojums. Ja plānojat iekārtot vai pārkārtot viesistabu, ņemiet vērā turpmākos padomus, kas palīdzēs izvairīties no dažām tipiskām kļūdām, kas tiek pieļautas, iekārtojot viesistabu.

Ieplānojiet pietiekami daudz brīvas vietas

Plānojot viesistabas iekārtojumu, pārliecinieties, ka starp mēbelēm un citiem elementiem ir pietiekami daudz vietas. Jūs noteikti nevēlēsieties vienmēr spraukties gar dīvāna aizmuguri vai mēģināt veiksmīgi tikt garām milzīgam istabas augam. Pietiekami daudz brīvas vietas ļaus ērti pārvietoties un padarīs telpu viesmīlīgāku.

Nelieciet visas mēbeles pie sienām

Lai arī tā šķiet ierasts, tomēr nav vajadzīgs visas mēbeles novietot tieši pie sienas. Piemēram, dīvānu vai citu sēžamo droši var novietot tuvāk istabas centram – tas radīs daudz omulīgu gaisotni.

Nodrošiniet pietiekamu apgaismojumu

Apgaismojums nodrošina vajadzīgo atmosfēru telpā, tādēļ viesistabā nevar iztikt tikai ar vienu lustru telpas centrā. Izveidojiet vairāku pakāpju apgaismes sistēmu, piemeklējot atbilstošas sienas un galda lampas. Viesistabā lieliski iederas arī stāvlampas.

Izvēlieties pareiza izmēra paklāju

Paklājs viesistabā rada omulīgu noskaņu, taču nepareizs izmērs to var sabojāt. Pārāk mazi paklāji izjauc līdzsvaru, tādēļ noteikti izvēlieties telpas platībai atbilstošu paklāju. Pietiekami liels paklājs vizuāli paplašina telpu un interjerā rada pabeigtības sajūtu.

Izvēlieties labāko vietu televizoram

Vislabākā vieta televizora novietošanai ir tukša siena. Nelieciet to pie loga vai tuvu tam, jo tas var apgrūtināt redzamību. Attālums starp dīvānu un televizoru atkarīgs no ekrāna izmēra – jo lielāks TV ekrāns, jo tālāk jāatrodas dīvānam.

Pievērsiet uzmanību ne vien mēbeļu izskatam, bet arī funkcionalitātei

Piedāvājumā atrodamas visdažādākās kumodes, dīvāni un citas mēbeles, tomēr der atcerēties – tas, ka kādas mēbeles izskatās fantastiski, uzreiz nenozīmē, ka tās labi iederēsies Jūsu mājoklī. Pirmkārt, pārliecinieties, ka tās iederas kopējā istabas iekārtojumā.
Otrkārt, pievērsiet uzmanību parametriem – vislabāk uz veikalu doties ar iepriekš izstrādātu plānu, kurā atzīmēts vēlamais mēbeļu izvietojums un vajadzīgie parametri. Tas ļaus izvairīties no situācijas, ka kaut kas izrādās neatbilstošā izmērā.
Treškārt, pamēģiniet, vai izvēlētais atpūtas krēsls vai dīvāns ir pietiekami ērts. Pārliecinieties, vai žurnālgaldiņš, kas Jums tik ļoti patīk, ir piemērotā izmērā un arī tā augstums ir atbilstošs Jūsu vajadzībām. Starp citu, viena galdiņa vietā var būt arī divi žurnālgaldiņi (var atrast internetā)- jāraugās gan, lai tie ir savstarpēji saskaņoti.
Ja izvēlētās mēbeles nebūs pietiekami ērtas un funkcionālas, Jūs, visticamāk, drīz vien vēlēsieties ko citu – neatkarīgi no tā, cik labi tās izskatās.

Pievērsiet uzmanību viesistabas funkcionalitātei

Ja viesistaba kalpo vairākiem mērķiem, lietderīgi to sadalīt atbilstošās zonās. Piemēram:

– Ja viesistaba vienlaikus ir arī guļamistaba, guļamzonai vajadzētu atrasties tuvāk logam – iespējami tālāk no ieejas telpā;

– Ja viesistaba ir apvienota ar virtuvi, virtuves zonā nodrošiniet labu papildus apgaismojumu. Zonas var sadalīt, piemēram, ar leti – tas būs gan gaumīgs, gan funkcionāls risinājums;

– Ja viesistabā plānots ierīkot mājas biroju, atvēliet tam kādu no istabas stūriem – piemērota vieta ir iespējami tuvu logam. Darba zonā lieliski iederēsies arī plaukti (apskatīt piedāvājumu šeit), kur novietot visu nepieciešamo. Izvēloties plauktus jāpārliecinās, ka tie stilistiski iederas kopējā telpas iekārtojumā. Darba zonai noteikti būs nepieciešams arī papildus gaismas avots.

Viesistabai jābūt ne vien skaistai un omulīgai, bet arī funkcionālai – īpaši, ja tā kalpo dažādiem mērķiem.

Izceliet telpas centrālo punktu

Viena no kļūdām, ko daudzi pieļauj – neizceļ centrālo punktu telpā. Bet tas nepieciešams ikvienai telpai – viesistaba nav izņēmums. Viesistabā nepieciešams spilgts akcents, piemēram, kamīns, mākslas darbs, spogulis, kas pievērš uzmanību. Par telpas centrālo punktu var padarīt arī atpūtas zonu, izceļot to ar spilgtiem akcentiem.

Nebaidieties eksperimentēt

Lai arī mēbeles un interjera priekšmetus vajadzētu savstarpēji saskaņot, tomēr pārāk liela saskaņotība var izraisīt pretēju efektu – telpa var kļūt pārāk garlaicīga. Lai to novērstu, nebaidieties eksperimentēt, apvienojot dažādu stilu elementus.
Ja izvēlaties kādu no mēbeļu komplektiem, padariet iekārtojumu interesantāku ar dažādiem akcentiem – krāšņiem dīvāna spilveniem, oriģinālu lampu vai efektīviem krāsu salikumiem. Daudz lielisku ideju istabas iekārtošanai atradīsiet gan internetā, gan specializētos žurnālos.

Viss nepieciešamais Jūsu viesistabas iekārtošanai – interneta veikalā 220.lv

Ja vēlaties iekārtot skaistu un funkcionālu viesistabu, mēbeles un interjera priekšmetus atradīsiet arī interneta veikalā 220.lv.
Plaukti, žurnālgaldiņi, dīvāni, atpūtas krēsli, kumodes šajā interneta veikalā atrodami plašā izvēlē, tādēļ ikviens varēs atrast savām vajadzībām atbilstošākos risinājumus.
Iepērkoties tiešsaistē, ietaupīsiet laiku, jo pasūtījuma noformēšana ir ātra un vienkārša, turklāt iepirkties varat jebkurā Jums ērtā laikā. Noformējot pasūtījumu internetā, spēkā ir distances līgums, kas nosaka – pircējam ir tiesības 14 dienu laikā atdot preci atpakaļ veikalam, ja tā kāda iemesla dēļ neatbilst cerētajam.

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Dāvana vīrietim – kā izvēlēties labāko
14. februāris, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
„Pafbet” rīkotā preses konference
13. februāris, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Pafbet atzīts par atbildīgāko azartspēļu uzņēmumu pasaulē
11. februāris, 2020

Lasītākie raksti

SM
Signe Mengote
Latvijā
Mobings skolas laikā traumējis, nevis norūdījis. Stāsti par sekām, ko izjūt joprojām 2
14 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
KARTE. Novados reģistrē elektrotīkla bojājumus
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Indulis Zālīte: Kam bija izdevīga “čekas maisu” publicēšana? 2
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Glābējiem ziņo par vēja nolauztiem kokiem un bojātiem jumtiem
12 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Štelmahers pirms Bulgārijas sastāvu nemaina
9 stundas