Foto – Daina Geidmane

Vīriešu draudzība izrādē “ART” 0

Dailes teātra Lielajā zālē no 17. novembra pirmizrāde franču dramaturģes Jasmīnas Rezā lugai “ART”, režisora Dž. Dž. Džilindžers režijā. Sievietes lomā būs dziedātāja Marija Naumova. Radošā komanda jauniestudējumam devusi žanra apzīmējumu “franču izklaide divos cēlienos”.

Reklāma
Reklāma
Kā itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

Draudzība. Mīlestība. Humors. Māksla. Smalka, cilvēku pētoša luga par trīs draugu attiecībām ar mākslu, sievietēm un citam ar citu. Ja atstās trīs vīriešus vienus pašus uz pusotru stundu, tad viņi noteikti sāks diskutēt, jokot, pļāpāt par šo un to, apspriest personīgo dzīvi, būs nedaudz indīgi. Par viņu sarunu tēmu var kļūt jebkas – no sievietēm līdz pat nākotnes plāniem! “ART” komēdijā vīru sarunai par iemeslu kļūst “balta glezna ar trijām baltām diagonālēm”, kuru viens no viņiem nesen iegādājies. Pārējie divi cenšas saprast, kā par “tāda” darba pirkšanu var izmest tik lielu kaudzi naudas. Un te mēs arī ieraudzīsim, kas ir īsta vīriešu draudzība!

Marks – Artūrs Krastiņš, Seržs – Juris Žagars un Ivans – Ģirts Ķesteris ir bijuši draugi ilgu laiku. Bet tagad Seržs ir nopircis dārgu gleznu – audeklu, kas nokrāsots baltā krāsā ar šaurām baltām šķērslīnijām. Kad Marks šo gleznu nosauc par “mēslu”, tā ir īsta katastrofa un smags izaicinājums viņu draudzībai. Ivans, kuram nav sava viedokļa un – pēc draugu domām – par visu nospļauties, cenšas samierināt abus savus draugus. Kaut kādam veselajam saprātam taču jābūt!

CITI ŠOBRĪD LASA

Pasaules slavu Jasmīna Rezā iegūst 1994. gadā tieši ar lugu “ART” (“Māksla”), kas tulkota vairāk nekā 30 valodās un spēlēta uz daudzām Eiropas un ASV teātru skatuvēm. Tā 1998. gadā saņēmusi Lorensa Olivjē balvu kā gada labākā komēdija un Tonija balvu kā gada labākā luga.

Viena no autores panākumu atslēgām ir tā, ka viņa liek sadraudzēties intelektuālajai dramaturģijai ar bulvāru literatūru. Autore vienkāršā, sadzīviskā, pat banālā situācijā skata globālas mūsdienu sociālās un kultūras problēmas. J. Rezā skatpunkts ir ass un nežēlīgs, bet viņas rakstnieces talants to spēj ietērpt filigrāni vieglā, asprātīgā spēles formā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.