Latvijā
Novados

Visaktīvāk talka sākta Latgalē un Vidzemē0


Cilvēki Lielajā talkā sakopj jahtu piestātnes teritoriju Mangaļsalā, Rīgā.
Cilvēki Lielajā talkā sakopj jahtu piestātnes teritoriju Mangaļsalā, Rīgā.
Foto-LETA

Šodien, 25.aprīlī, visaktīvāk talka sākusies Latgalē un Vidzemē, informēja Lielās talkas mediju koordinatore Madara Laicāne.

Daudzās talku vietās ir pulcējušies pat līdz simts cilvēkiem. Šodien talko arī bērni un uz talku līdzi paņemti ir pat suņi, liecina talku vietu atbildīgo sniegtā informācija. Aktīvi ir arī rīdzinieki – Lielās talkas aktivitātes jau kopš agra rīta norisinās pie skolām, daudzdzīvokļu mājām un pat pie ASV vēstniecības.

Talkot sākusi arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), kas piedalījusies Lielās talkas pasākumā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Savukārt no pusdienas laiku premjere piedalās koku un krūmu stādīšanā Siguldā pie Siguldas bobsleja un kamaniņu trases par godu slavenajiem sportistiem un viņu sasniegumiem pasaulē.

Jau pirms deviņiem sākts darbs, lai īstenotu pārvērtības Lielās talkas pagalmu konkursā uzvarējušā pagalmā Rīgā, Dārza ielā 36/38. Šogad Lielās talkas Pagalmu sakopšanas kustības ietvaros tiek sakopti un labiekārtoti četri pagalmi – viens Rīgā un trīs reģionos. Šajos pagalmos, Latvijas reģionos ainavu arhitekti kopā ar studentiem palīdzēja iedzīvotājiem atrast piemērotākās idejas pagalma uzlabošanai, sagatavoja labiekārtošanas projektu un kopā ar daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem to šodien realizēs.

Darbs norisinās ne vien pagalmos un mežos, bet arī industriālos objektos, piemēram, Rīgas Brīvostas pārvalde Lielās Talkas ietvaros sadarbojas ar apkaimju biedrībām, kuras atrodas pie ostas. Viena no tām ir pašā ostā, kur Kundziņsalas biedrība šī gada talkā veic gan sakošanas, bet vides uzlabošanas darbus.

Daudzviet talkošana sākusies jau vakar, piemēram, 300 “Latvijas dzelzceļa” darbinieki talkas laikā sliežu malu teritorijās savākuši vecus televizorus, datorus, siltumnīcu rāmjus un plēvju tonnas un citus atkritumus. Savukārt no atrastajiem apģērbiem varētu arī modes skati uztaisīt gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Pagājušajā gadā Lielajā talkā piedalījās aptuveni 160 000 cilvēku, šogad talkas organizatori cer sasniegt 200 000 talcinieku skaitu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.