VUGD pārstāvis: Cik drošs būs peldlīdzeklis, tas ir atkarīgs no lietotāja 2

15. maijā tika atklāta oficiālā peldsezona. Sākoties aktīvajai sezonai, TV24 raidījumā “Uz līnijas” Jānis Grīnbergs, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks, skaidro, cik droši ir izmantot tādus peldlīdzekļus, kā, piemēram, SUP dēļus un katamarānus.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko attēlā ieraudzīji pirmo, un uzzini savas stiprās un vājās puses 10
Lasīt citas ziņas

“Jāsaka tā, visi šie peldlīdzekļi, cik tie ir droši, ir atkarīgs no lietotāja. Ja viņš saprot, ko viņš dara, saprot, kur viņš to dara, kādi ir laikapstākļi, kādi ir paredzamie laikapstākļi, kā viņš ir sagatavojies – ir līdzi veste vai nav – tas viss no tā ir atkarīgs,” skaidro Grīnbergs.

“Ja cilvēki savām izklaidēm vai sporta aktivitātēm pieet nenopietni, ar to tad arī ir jārēķinās. Tāpēc konkrēti pateikt, ka SUP dēlis nav drošs, es tā negribu teikt. Es pats esmu lietojis un, man liekas, ka tā ir ļoti laba ūdens izklaide, ja tu tiešām esi sagatavojies,” turpina viņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Runājot par slīkušo statistiku, VUGD pārstāvis piekrīt, ka Latvijas statistika uz Eiropas fona ir ļoti skaudra. Taču, kā viņš norāda, iestādes dara daudz informēšanas ziņā, un situācija nedaudz uzlabojoties.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.