“Limbažu .siers” produkcija.
“Limbažu .siers” produkcija.
Foto no LA arhīva

VVD uzdevis “Limbažu sieram” šomēnes izstrādāt smaku emisijas limita projektu 0

Pievieno LA.LV

Valsts vides dienesta (VVD) uzdevis AS “Limbažu siers” šomēnes izstrādāt un iesniegt VVD smaku emisijas limita projektu, informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

Kokteilis
Padomju cilvēka ieradumi, kas noved pie nabadzības: no tiem jau sen bija jāatsakās
Kokteilis
2026. gada maijs – divu pilnmēnešu mēnesis: labvēlīgās dienas naudai, mīlestībai un karjerai
Kokteilis
Ārzemnieku gastronomisks šoks: 4 ēdieni, kas mums šķiet normāli, bet citiem liek šausmās nobālēt
Lasīt citas ziņas

Viņa stāstīja, ka VVD Vidzemes reģionālā vides pārvalde šī gada trijos mēnešos saņēmusi piecas sūdzības no Limbažu pilsētas iedzīvotājiem par traucējošām smakām, kas rodas no “Limbažu siera” notekūdeņu attīrīšanas iekārtām.

VVD jau 23.janvārī izdeva lēmumu “Limbažu sieram” par veicamajām rīcībām neatbilstību novēršanai, kurā arī norādīja, ka nav pieļaujamas uzņēmuma darbības rezultātā traucējošas smakas vai emisijas, kas nelabvēlīgi ietekmē vai varētu ietekmēt vides kvalitāti un ir jāveic visi nepieciešamie un praktiski iespējamie pasākumi situācijas pārvaldīšanai, vidē nonākušo piesārņojošo vielu norobežošanai un savākšanai un citu kaitējumu izraisošu faktoru novēršanai, sacīja Kļaveniece.

CITI ŠOBRĪD LASA

Laikā līdz 22.aprīlim operatoram jāveic smaku koncentrācijas mērījumi smakas emisijas avotā, jāizstrādā smaku emisijas limita projekts un jāiesniedz VVD.

Kļaveniece piebilda, ka par situāciju “Limbažu siers” ir informēta arī Limbažu novada pašvaldība.

VVD ir pieprasījis “Limbažu sieram” līdz 2.aprīlim rakstiski iesniegt informāciju par veiktajiem un plānotajiem pasākumiem notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbības uzlabošanai, kā arī par lēmumā uzdoto rīcību izpildi.

VVD pārstāve norādīja, ka plānots veikt attālinātu pārbaudi uzņēmumā, pieprasot informāciju elektroniski. Izvērtējot iesniegto informāciju un esošo situāciju, VVD lems par tālāko rīcību. Ja pēc 22 aprīļa netiks nodrošināti pasākumi smaku emisiju mazināšanai, tiks ierosināta administratīvā pārkāpuma lietvedība, sacīja Kļaveniece.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Limbažu siers” apgrozījums 2018.gadā bija 5 985 670 eiro, savukārt peļņa – 127 786 eiro. Uzņēmuma finanšu dati par 2019.gadu vēl nav publiskoti.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.