Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: FOTOLIA

Zaļi, raibi, pūkaini. Dabas muzejā vienkopus būs apskatāmas 400 tomātu šķirnes 0

Pievieno LA.LV

Latvijas Dabas muzejā no 21. augusta līdz 25. augustam norisināsies tradicionālā tomātu izstāde. Tajā vienkopus varēs apskatīt vairāk nekā 400 dažādas tomātu šķirnes.

Kokteilis
Viņu ceļš ir bruģēts uz panākumiem: 6 vārdi, kuru īpašniekiem liktenis lēmis valdīt
RAKSTA REDAKTORS
“Viņš mani pagrūda malā…” Priekules nelaimīgajā naktī dežūrējošais apsargs atklāj iepriekš nezināmas detaļas par notikušo
Kokteilis
10 latvieši, kuriem pat mākslīgais intelekts piedēvē kosmiski augstu IQ līmeni 77
Lasīt citas ziņas

Izstādē būs iespēja aplūkot gan Latvijas selekcionāru jaunākās, gan pasaulē jau labi zināmās un ievērību ieguvušās tomātu šķirnes, ko savos dārzos izlolojuši pašmāju kolekcionāri. Izstādes daudzveidīgajā tomātu krāsu paletē un izskata dažādībā katrs varēs atrast savai gaumei piemērotas šķirnes, ko jau nākamajā gadā izaudzēt piemājas dārzā.

Izstādē piedalīsies Dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts” biedri no dažādiem Latvijas novadiem un ilggadējie sadarbības partneri – zemnieku saimniecība „Neslinko”. Tās kolekcionāri piedāvās apskatīt sen zināmas un iemīļotas tomātu genofonda šķirnes. Valdis Pūliņš no Talsiem izrādīs savu jauno tomātu kolekciju, tai skaitā daudzveidīgos ķiršu tomātus. Valmieras nodaļu izstādē pārstāvēs Natālja Zeltiņa ar savu karalisko tomātu kolekciju. Linda Grotupe no Rīgas pārsteigs ar pūkaino un zaļo tomātu šķirnēm, bet biedrības jaunākā kolekcionāre Darja Jurjeviča prezentēs melno tomātu šķirnes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā ierasts, izstādes laikā ikviens interesents varēs iegādāties un pasūtīt tomātu sēklas, kas reģistrētas VAAD reģistrā, un saņemt konsultācijas no vadošajiem Latvijas tomātu audzētājiem.

Izstādes atklāšana trešdien, 21. augustā, plkst. 12.00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

LA.LV Google ziņās Pievienot
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.