Latvijā
Politika

Ždanoka “uzmetusi” Mamikinu – no sava EP mandāta neatteiksies3


Tatjana Ždanoka un Andrejs Mamikins
Tatjana Ždanoka un Andrejs Mamikins
Foto: Zane Bitere/LETA

Tatjana Ždanoka (LKS) neplāno atteikties no sava Eiropas Parlamenta (EP) deputātes mandāta par labu Andrejam Mamikinam. Mamikins apgalvo, ka par to Latvijas Krievu savienības (LKS) saraksta līderi vienojušies pirms EP vēlēšanām, bet viņš ir gatavs, ka Ždanoka solījumu varētu nepildīt – tā vēstī raidījums “LNT Ziņu Top 10”.

LKS EP vēlēšanās ieguva vienu vietu – uz to šī politiskā spēka vadītāji arī bija cerējuši. Izskanēja runas, ka trīs saraksta līderi vienojušies šo vienu EP mandātu sadalīt uz trim. P

roti, vispirms pastrādātu Ždanoka, kura pēc tam no mandāta attiektos par labu saraksta otrajam numuram Mamikinam.

Viņš vēlāk noliktu mandātu, lai to iegūtu Miroslavs Mitrofanovs, kurš EP vēlēšanās ieguva trešo lielāko “plusiņu” skaitu.

Tomēr Ždanoka noliedz, ka būtu bijusi šāda vienošanās. “Es plānoju strādāt visus piecus gadus. (..) Nebija nekādas vienošanās,” LNT raidījumam norādīja Ždanoka.

Pavisam ko citu apgalvo Mamikins. ”Varu apstiprināt, tāda noruna [par mandātu sadali] ir bijusi,” sacīja politiķis. Mamikins skaidro, ka Ždanoka pirms vēlēšanām solījusi – ja tiks ievēlēta, tad savu mandātu noliks pēc gada. Tad divus gadus Eiroparlamentā strādātu Mamikins, bet pēdējos divus gadus – Mitrofanovs.

Šādu vienošanos gada sākumā piedāvājusi pati Ždanoka, apgalvo Mamikins. “Tikāmies vienā azerbaidžāņu restorānā pēc Tatjanas [Ždanokas] lūguma. (..) Piedāvājums bija dalīt mandātu. Es teicu, ka tas tā mazliet dīvaini varētu izskatīties, bet Tatjana pateica, ka tā esot normāla prakse minoritāšu partijām Eiropā, un tad vairāki deputāti dala termiņu uz vairākiem kandidātiem,” stāsta politiķis.

Ždanoka un Mitrofanovs sarunā mudinājuši Mamikinu iestāties LKS, taču viņš atteicies, jo uzskata, ka partija ir pārāk radikāla. “Es esmu gatavs, ka viņa var nepildīt savu solījumu [par atteikšanos no EP mandāta]. Beigu beigās, tā ir politika. Bet cipari rāda, ka bez manis viņa nekad nekļūtu par EP deputāti. (..) Tas lai paliek uz viņas sirdsapziņas,” LNT raidījumam norādīja Mamikins.

Pēc EP vēlēšanām Mamikins no LKS ir attālinājies, un Ždanoka no viņa izvairoties. Tikko Rīgā notika LKS organizēts “krievu skolu” aizstāvju protests.

Saistītie raksti
Mamikins agrāk līdzīgos pasākumos ir piedalījies, bet šoreiz nebija manāms. Viņš atzīst, ka par notiekošo mītiņu uzzinājis tikai no medijiem.

Ždanokas ietekme EP ir pieaugusi. Viņa kļuvusi par Lūgumrakstu komitejas priekšsēdētāja vietnieci, norāda “LNT Ziņu Top 10”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministrija steidzami lūdz atrast 10 miljonus eiro glābēju vajadzībām, citādi nāksies aizvērt vairākus depo
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šodien strādāt atsāk “Līvu akvaparks”
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 12 stundas

Lasītākie

JR
Jānis Riekstiņš
Latvijā
Viņš ne tikai piedalījās, bet arī teorētiski pamatoja visnežēlīgākās represijas. Kādu cilvēku uz Latviju atsūtīja Staļins? 8
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 12 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Mēs varētu spēlēt izrādes lielveikalā!” Saruna par atgriešanos teātrī ar aktieri Daini Grūbi
Intervija 1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latvietis Ivo Puriņš iekļūst “Ekstrasensu cīņās” un atklāj patiesību par šovu
11 stundas
AS
Aldis Sāvičs
Medības
Žanim pa pēdām: kur meklēt šo leģendām apvīto radību?
1 stunda