Laukos
Politika

Zemkopības ministrs Briselē tiksies ar vairākiem ES komisāriem0

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) šodien piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē Briselē, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Sanāksmē Briselē ES dalībvalstu ministri turpinās diskutēt par ES Kopējās lauksaimniecības politikas reformas paketi pēc 2020.gada. Latvija joprojām neatbalstīs kraso ES Kopējās lauksaimniecības politikas budžeta samazinājumu. Latvijai ir svarīgi, lai visās ES dalībvalstīs tiktu saglabāta efektīva un spēcīga lauksaimniecības politika. Tādēļ Latvija pastāvēs uz tiešmaksājumu izlīdzināšanu un to, lai Latvijai nākamajā plānošanas periodā tiktu nodrošināts ES vidējais platībmaksājumu līmenis.

ZM arī norāda, ka Latvija neatbalstīs finansējuma samazināšanu lauku attīstībai, kā arī nepiekritīs samazināt finansējumu samazinājumam ES programmā skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu, jo jau pašlaik šajā programmā Latvijas valsts līdzfinansējums veido 65% no kopējā programmas budžeta.

Tāpat sanāksmē plānots pārrunāt atjaunināto ES Bioekonomikas stratēģiju, informēja ZM. Latvija paudīs atbalstu zināšanu un tehnoloģiju ietilpīgas bioekonomikas ieviešanai tradicionālajās lauku ekonomikas nozarēs. Tā kā Latvijā ir apstiprināta nacionālā ES Bioekonomikas stratēģija, ko valsts jau ir sākusi pakāpeniski īstenot, Latvijas ieskatā augstākas pievienotās vērtības produkcijas ražošanai ir jārod papildu finansēšanas avoti ārpus ES Kopējās lauksaimniecības politikas.

Zemkopības ministram Briselē plānota tikšanās ar vairākiem ES komisāriem, tostarp ar ES lauksaimniecības un lauku attīstības komisāru Filu Hoganu. Puses pārrunās nākotnes ES Kopējās lauksaimniecības politikas reformu, Lauku attīstības programmas ietvaru un finansējumu, kā arī nepieciešamību izlīdzināt tiešmaksājumus Latvijai vismaz līdz vidējam ES līmenim.

Tāpat zemkopības ministram ir paredzēta arī tikšanās ar ES Vides, jūrlietu un zivsaimniecības komisāru Karmenu Vellu, lai apspriestu nākamā plānošanas perioda ietvaru Eiropas Jūrniecības un zivsaimniecības fondam.

Savukārt ar ES veselības un pārtikas nekaitīguma komisāru Vīteni Andrjukaiti iecerēts pārspriest dioksīna Baltijas jūrā jautājumu un tā iespējamo ietekmi uz zivju konservu eksportu.

Ministrs un komisārs runās arī par Dzīvnieku veselības regulas, Augu veselības regulas un Oficiālās kontroles regulas ieviešanu. Gerhards aicinās EK izvairīties no administratīvā un finansiālā sloga palielināšanas ES dalībvalstīm regulējuma ieviešanas procesā. Vēl sarunā plānots pārrunāt arī antimikrobiālās rezistences (AMR) jautājumus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
“Tā šķietami nekaitīgs vienas nakts lietus var atstāt iespaidu uz veselu gadu,” zemnieks Elvis par graudkopību un “knifiem” ražas novākšanā
2 dienas
LA
LA.LV
Laukos
Latvijā attīsta unikālu kaņepju šķirni, pētnieki un zemnieki cer uz nozares attīstību pie mums 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Mežacūku līķos ilgstoši saglabājas Āfrikas cūku mēra vīruss, kas var inficēt
4 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Veselam
Vecmāte Agnese ievieš skaidrību par mājdzemdībās mirušajām sievietēm; soctīklotāji apšauba datus
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Pēc sprādziena Beirūtā atklāj, ka Latvijā ir seši bīstami objekti 1
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Murjāņu sporta ģimnāzijā audzēkņiem apstiprināta inficēšanās ar Covid-19
1 stunda
LE
LETA
Sports
Islāmticību pieņēmusī Koha paziņojusi par sportistes karjeras beigām 3
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Beirūtā eksplodējusi krava, kas iepriekš bija atradusies uz Krievijas pilsonim piederoša kuģa
Tiešraide 4 stundas