Horoskopi un mistika
Ezoterika

3 ziedu esences pavasarī: tās var izgatavot pats!0

Foto: SHUTTERSTOCK

Autore: Alīna Voronova

Vai esi kādreiz domājusi par to, kas mudina augus ziedēt? Kāpēc vieni zied tikai stingri noteiktā laikā un apstākļos, bet citi – pie katras mazākās izdevības? Senās zinātnes, kas visu pasauli saskata kā vienotu un nesaraujamu piecu Pamatelementu deju, vienā balsī runā par to, ka visi ir klātesoši arī augos, un katra auga daļa – sakne, stumbrs, lapas, ziedi un sēklas – pārstāv savu Pamatelementu. Ziedi atbilst Uguns – transformācijas – stihijai. Tā ir augu vispārākā mīlestības izpausme – pret sevi, pret Zemi un uz visu dzīvo. Ziedi un to esences glabā sevī auga mīlasstāsta nospiedumu – Mīlestības pret sevi, Pasauli, Dabu un tās radībām.

Manuprāt, pavasaris ir īstais laiks, lai pievērstos šiem maigajiem palīgiem – Baha ziedu līdzekļiem. Taču maigs nenozīmē vājš vai neefektīvs. Te ir kā osteopātijā – jo maigāka paņēmiena tehnika, jo dziļāka iedarbība. Šoreiz stāsts par trim, kuru ziedēšanas laiks, vismaz Baha ziedu terapijas dzimtenē Lielbritānijā, sakrīt ar laiku, kad tu turi rokās šo “SPĪGANAS” numuru.

Baha ziedu esences ir iespējams izgatavot pašam. Šīs trīs tiek pagatavotas ar t. s. vārīšanas metodi, kuras aprakstu varēsi atrast gan grāmatās par Baha ziedu terapiju, gan arī internetā. Lielākais izaicinājums būs ievērot visas prasības attiecībā uz ziedu ievākšanu.

Gatavā veidā Baha ziedu līdzekļu koncentrātu var iegādāties pie šīs terapijas praktiķiem, Homeopātiskajā aptiekā un dažos veselības preču veikalos, kā arī Latvijas un ārzemju interneta veikalos (tāpēc norādām anglisko nosaukumu).

Plūme

Kad plūmes gatavas, tās strauji jāizlieto. Lai ilgāk varētu mieloties, stāda dažādas šķirnes.
Foto: Inita Šteinberga


Plūmes ziedu esence atbilst tam stāvoklim, kad šaubies par paša veselo saprātu, rīkojies tā, kā no sevis negaidīji. Nav svarīgi, kāds tam iemesls – slimība, pārslodze, negulēta nakts (varbūt pat daudzas), fiziskas vai garīgas ciešanas. Sajūta, ka tas iet pāri cilvēka veselā saprāta robežām, vēlme darīt bīstamas vai baisas lietas, kuru nozīmi apzinies, bet nevari apturēt; elementāra sajūta man vajag iztrakoties, citādi es uzsprāgšu, un par sekām nevaru atbildēt – tas viss var norādīt, ka pienācis īstais brīdis izmantot Kaukāza plūmes (Cherry plum) ziedu līdzekli. Lietojot šo esenci, manīsi, ka dīvainais un biedējošais tavā prātā un rīcībā atkāpjas, atjaunojas saikne ar paša garīgo spēku un drosme paļauties uz to – tāda kārtīga iesakņošanās savā prātā, nostiprinās saikne ar stingro pamatu. Paturi to prātā situācijām, kad pārkairinātam prātam noderēs reset poga, kas izbeidz ilgstošu cīņu ar iekšēju vai ārēju pretinieku.

Goba

Plaukstoša goba.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Vai pazīsti sajūtu, kad noguruma iemesls ir pārmērīga atbildības nasta? Te talkā nāks vēl viens agri ziedošs koks – staltā un spēcīgā Anglijas Goba (angļu val. – Elm). Gobas ziedu līdzeklis radīts tiem brīžiem, kad cilvēks ir zaudējis ticību sev un saviem spēkiem, gatavs sagumt zem uzņemtās atbildības nastas. Pārslodze rodas no pārmērīga pienākumu daudzuma darbā vai privātajā dzīvē. Lietojot Gobas ziedu esenci, cilvēks atskārst, ka padoties nav reāla pamata. Atjaunojas mierīga spriestspēja, kas ļauj izvērtēt patiesi nepieciešamo, nošķirt lieko. Parādās spēja apzināties savu spēku robežas un to, kā tos vislabāk pielietot, ņemot vērā aktuālos uzdevumus.

Apse

Saistītie raksti
Foto: SHUTTERSTOCK

Tagad stāsts par trešo agrā pavasarī ziedošo palīgu – Apsi (angļu val. – Aspen). Atceries teicienu trīc kā apses lapa? Tas ir Apses ziedu līdzeklim atbilstošā stāvokļa kodolīgs apraksts. Tie, kam noderēs šī Baha ziedu esence, šķiet, ierauti tajā emocionālajā un astrālajā plānā, kuros ikviens nonāk savos nakts sapņos, kur mīt mūsu personīgie emocionālie pārdzīvojumi līdztekus mūsu priekšstatiem, māņticībām un pat bērnības pasaku tēliem. Tur realitāte iegūst visai biedējošas aprises: auksti šermuļi un sviedri, mati ceļas stāvus, neskaidras ļaunas nojausmas, nakts murgi, neizskaidrojama trauksme un pārjūtība pret apkārt esošajām nelabvēlīgajām enerģijām. Pastāvīgā trauksme padara cilvēku māņticīgu, tramīgu bez iemesla. Apses esences efekts ir kā pamošanās no ļauna sapņa. Bailes zaudē savu dominanci – rodas vēlme izzināt savu baiļu cēloņus, kas top par veidu sevis iepazīšanai.

 

Publikācijā izmantotie avoti:

Dž. Barnards Baha ziedu terapija un interneta materiāli

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Horoskopi un mistika
Zvaigznes šodien sola lielas iespējas! Horoskopi 11.jūlijam
3 dienas
LA
LA.LV
Horoskopi un mistika
Neiejaucies citu cilvēku strīdos un attiecībās – tevi nesapratīs! Horoskopi 10.jūlijam
4 dienas
KA
Kristīne Akmentiņa
Horoskopi un mistika
Pat tad, ja laukā saule nespīd, tā spīdēs jūsu sirdīs! Horoskopi no 9. līdz 22. jūlijam
4 dienas

Lasītākie

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Filmu cienīgas intrigas Latvijā – par bandītiem, kuri spridzināja cilvēkus, bēga uz Krieviju un meloja policijas labā
3 stundas
ML
Māra Libeka
Latvijā
Caurumi paver ceļu koronavīrusam. Kas glābs – obligātas maskas iebraucējiem, jauna vīzu politika vai ārsts lidostā?
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Neviena jauna Covid-19 slimnieka – vai esam palikuši uzmanīgāki?
19 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
Varavīksnes, 9. maija vai 18. novembra Rīga? Spēle “grozoties” tikai ap trim sāncenšiem 3
3 stundas
LA
LA.LV
Laukos
“Turpinām augt un investēt!” Covid-19 dēļ attīstība laukos neapstājas
3 stundas